קידום עסקים באינטרנט

קידום עסקים באינטרנט: איך מנהלים ומקדמים עסקים להצלחה באינטרנט?

אחוז העסקים שנשענים על ביצועיהם באינטרנט, הולך וגדל בהתמדה. כולם מטילים את יהבם על היכולת הבלתי מוגבלת של עסקים לצמוח ולמכור און ליין כדי להצדיק נטילת מימון ואו השקעות ארוכות טווח. אבל איך מנהלים עסקים באינטרנט? איך מקדמים עסקים לתוצאות באינטרנט? על כך יש מעט מאוד תשובות.

קידום עסקים באינטרנט

זה לא סוד שמהלכים נכונים בימים אלו באינטרנט יקבעו אילו עסקים ישרדו ואף יצליחו מאוד בעתיד. במקביל, אי הצטרפות למהפכת האינטרנט מעלה את הסיכון של העסק לקרוס ולפשוט רגל בטווח הבינוני עד הארוך.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


אבל, בין עובדות אלו ובין המציאות יש כברת דרך לא קטנה. יש למנהלים בכירים קושי מסוים בהבנה נכונה של השוק ולכן בחלק מהמקרים הם מבצעים מהלכים שבעיניהם נכונים אך השוק אינו מצדיק אותם ומכך שהם נוטלים סיכונים מוגברים ללא כל הצדקה.

כדי להצליח לעבור מהעולם הישן לעולם החדש בהצלחה, יש צורך בתכנון אסטרטגי מקצועי יחד עם אנשי מקצוע אשר מרגישים את השוק על בסיס יום-יומי ואשר יודעים להגיד בצורה וודאית לאן השוק הולך בטווח הקצר והארוך.

איך מנהלים עסקים באינטרנט?

לאינטרנט יש חוקים משלו. חוקים אלו הן בינלאומיים ונכונים לכל מדינה, מגזר או תחום פעילות.

1. הכלל הראשון של ניהול עסק און ליין הנו שיש להעמיד מנכ”ל בראש הפעילות העסקית באינטרנט ובנפרד מהפעילות הפיזית שאנשי עסקים מכירים כל כך טוב. לעתים קרובות, יש עדיפות בהעמדת מנהל צעיר ובעל גמישות מחשבתית והיכרות מעמיקה עם האינטרנט על פני העמדת מנהל בכיר אך מנותק מההוויה האמיתית של הדורות הבאים.

2. הכלל השני של ניהול עסק און ליין הנו שאין בושה בהעברת האחריות על ניהול התפעול הטכני/שיווקי של העסק לידיים אחרות אך מנוסות שידעו לדברר אתכם היטב עם קהלי היעד השונים ובפרט עם הצעירים. תופתעו, אך לעתים שווה להקשיב דווקא לצעירים ואף קטינים בכל הקשור לשיח הפתוח עם הלקוחות של העסק.

3. הכלל השלישי של ניהול עסק און ליין הנו שיש להכיר בכך שדור טכנולוגי נע במהירות כפולה מזה של דור רגיל. טכנולוגיה ופלטפורמות שהיו נכונים עד אתמול הופכים ללא רלוונטיים מחר ומי שלא מתקדם יחד עם הקדמה, מגלה מהר מאוד שקהלי היעד שלו עברו הלאה והוא משוחח עם מעט מאוד לקוחות בפועל.

לאחר הבנות אלו, יש לבחון את דרכי הקידום של הפעילות העסקית ברשת,

איך מקדמים עסקים באינטרנט?

קידום פעילות עסקית באינטרנט דורשת תשתיות בדיוק כמו בפעילות רגילה ומוכרת מהעולם האמיתי. אך הנכסים, התשתיות, התדמית, כולם מבוססים על רכיבים דיגיטליים השונים לגמרי מאלו שאנו מכירים. נסביר על כך כעת בקצרה:

1. נכסים דיגיטליים דומים לנכסים פיזיים בכך שהם מעניקים לעסק יציבות, ביטחון, ובעיקר הם משרתים את העסק לאורך זמן ומאפשרים לבעלי העסק לגדול ובצורה בטוחה. כמו בעולם האמיתי, לוקח זמן לבנות נכסים דיגיטליים ויש לבנות אותן על יסודות איתנים.

נכסים דיגיטליים כוללים:

  • אתרי אינטרנט חזקים ומקודמים.
  • עמודים חברתיים פעילים ומניבים.
  • שותפויות, השקעות ויכולות טכנולוגיות.

2. תשתיות דיגיטליים שונים מאלו הפיזיים בכך שהם אינם תשתיות נרכשות אלא תשתיות הדורשות פיתוח ושימור. כאשר התשתית החשובה מכולן הנה כוח אדם מיומן ומקצועי אשר יעמוד לרשות העסק לאורך זמן וידע איך להניב את התוצאות הרצויות בטווח המיידי אך חשוב מכך גם בעתיד.

3. התדמית באינטרנט הנה חלקלקה למדי. ניתן לספר כל סיפור אודות כל עסק מבלי להוכיח זאת באמצעים אמינים ומאומתים. זהו מצד אחד חיסרון לא קטן אך מצד שני מדובר בהזדמנות לא קטנה עבור עסקים הרוצים ומשקיעים בבניית תדמיתם ברשת. ישנם דרכים רבות לייצר סיפור שיתאים לעסק שלכם ויישרת את העסק במגוון פעולות עתידיות מול קהלי יעד חדשים.

ומה עושים, אופרטיבית?

בשלב ראשון, אנו ממליצים לכם לשוחח ולהתייעץ עם אנשי מקצוע מעולם הדיגיטל. כך לדוגמה, אנו, כחברה לניהול אתרי אינטרנט יכולים להעניק לכם את המענה הנדרש לכם על סמך היכרות מעמיקה עם אסטרטגיית השיווק של מספר רב מלקוחותינו. נוכל לבנות יחד אתכם תכנית אסטרטגית אשר תבוסס על כל מה שעובד טוב בטווח המיידי ללקוחות שלנו!

בשלב שני, אנו ממליצים לכם להגדיר את סדרי העדיפויות של העסק מתוך ראיה קדימה ולהקצות חלק מהמשאבים כבר במועד זה לטובת פעילויות מקוונות שיאפשרו ביסוס תכניות אמיתיות על סמך העתיד באינטרנט ולא על בסיס הגדרה כללית ולא מחייבת.

בהצלחה!


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי לשאול שאלה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *