תחזוקת אתרים - גלגלי שיניים

תחזוקת אתרים – כמה עולה אחזקת אתר אינטרנט מבוסס וורדפרס?

רבים חושבים שאחרי שהם בנו אתר אינטרנט ביכולתם לשגר ולשכוח. זו כמובן טעות חמורה שחושפת את האתר שלהם לפריצות ובעיות מגוונות. אתרי אינטרנט ובפרט אתרים המבוססים על מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח כדוגמת וורדפרס, חייבים בשירותי תחזוקה שוטפת לאתר אחרת הם יפגעו בטווח הארוך.

תחזוקת אתרים

מעט מאוד לקוחות שואלים אותנו על תחזוקת אתרים. ייתכן מאחר ומדובר בשירות שנראה כמיותר בעינם. במקרה שלנו זה לא כל כך משנה, מאחר וכלל הלקוחות שלנו רוכשים שירותי ניהול אתרים ואנו מכלילים בחבילה גם שירותי תחזוקה לאתר וזאת כדי שהחיים שלנו יהיו קלים יותר בניהו השוטף וכדי למנוע צורך בעבודה רבה יותר בעתיד..


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


אז למה אנו כותבים מאמר זה? ובכן, לאחרונה אנו מרגישים שחלק מהפונים אלינו אינם מתעניינים בשירות ניהול אתר כולל אלא רק בתחזוקה השוטפת ובעריכות נדירות של תוכן. כלומר, בעלי אתרים מבקשים לדעת איך הם יכולים לקבל שירותי ניהול ותחזוקה לאתר שלהם אך מבלי להוציא הרבה כסף מידי חודש.

מסיבה זו, במאמר זה נפרט אודות עלויות תחזוקת אתר בדגש על מערכת ניהול התוכן של וורדפרס.

כמה עולה אחזקת אתר אינטרנט מבוסס וורדפרס?

ישנם סוגים שונים של מערכות ניהול תוכן ואתרים. אתרי HTML קלים מאוד לתחזוקה אך מורכבים לעריכה, אתרי וורדפרס קלים מאוד לעריכה אך מורכבים לעתים בתחזוקה. אנו נתייחס במאמר זה לאתרי וורדפרס בלבד (סליחה ליתר בעלי האתר) מאחר וזהו מערכת ניהול התוכן הפופולרית בישראל ובעולם כולו.

עלות תחזוקת אתרי וורדפרס נחלקת לשניים:

  1. תחזוקת אתר וורדפרס תדמיתי – 400-700 ש"ח לחודש.
  2. תחזוקת אתר וורדפרס מכירתי – 500-1,000 ש"ח לחודש.

החלוקה בין האתרים הללו שפועלים על אותה מערכת הפעלה הכרחית מאחר ויש באתרי מכירות רכיבים נוספים שמחייבים יותר שעות עבודה כל חודש בתחזוקתם. כך לדוגמה, יש לנו מערכות הצגה למוצרים, תוספי הנחות ורכישות לצד יכולות סליקה שכולן צריכות עדכון ובדיקה לאחר מכן ופעולות אלו אורכות לא מעט זמן.

האם יש דרך לחסוך בעלות תחזוקת האתר?

לא רבים שואלים שאלה זו. אך, בהחלט ניתן להוזיל עלויות תחזוקת אתר אינטרנט במידה ומשלמים על שנה שלמה מראש. כלומר, בעלי אתרים המזמינים שירותי תחזוקת אתר ל-12 חודשים ומשלמים מראש יכולים לקבל הנחה משמעותית ואף חודשיים חינם. כלומר, במקום לשלם 7,000 ש"ח על שנת תחזוקה, ניתן לשלם רק 6,000 ש"ח לשנת תחזוקה אך כמובן שכל חברה פועלת משיקולים שונים.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *