תיקון אתר וורדפרס - הגדרות וורדפרס

תיקון אתר וורדפרס – איך מתקנים אתר וורדפרס שלא עולה או מציג שגיאות?

מערכות ניהול תוכן כדוגמת וורדפרס הן דבר מצוין עד שצריך לתקן באג או שגיאה. למה? מאחר ועלינו לבודד את מקור הבעיה, לזהות אותה ורק לאחריה ניתן לתקן את הבעיה שמציקה לנו. מאחר ומערכות ניהול תוכן מותאמות, מורחבות ומשודרגות בהתאם לבקשת הלקוחות, מלאכת איתור הבעיה יכולה להיות קשה וממושכת.

תיקון אתר וורדפרס

כאשר מדברים על תיקון אתר וורדפרס, עלינו לפעול בצורה מסודרת, אחרת נבזבז זמן יקר על חיפוש תפל של הבעיה. לכן, נחלק את המשימה לכמה שלבים:


  :צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה


  1. איתור הגורם לשגיאה.
  2. תיקון הגורם לשגיאה.
  3. אימות תקינות האתר.

  גם בכל אחד משלבים אלו יש מספר תתי שלבים, בואו נתחיל:

  1. איתור שגיאה באתר וורדפרס:

  כדי לבודד את הבעיה שלנו מתוך כלל המערכת ניהול תוכן, עלינו להבין איך בנויה המערכת ולזהות לפי השגיאה היכן לחפש את מקור הבעיה, מערכת וורדפרס מורכבת משלושה רכיבים עיקריים:

  1. מסד נתונים (DB).
  2. קוד המערכת (PHP, JS).
  3. עיצוב האתר (HTML,CSS).

  למזלנו, כל שגיאה תיראה אחרת ומיד תסגיר את הרכיב הדורש תשומת לב:

  • האתר לא עולה / אין התחברות למסד נתונים – שגיאה בהגדרת המסד או הגישה אליה.
  • האתר עולה אך יש שגיאות טקסט / חלקים באתר לא עובדים – שגיאה בקוד המערכת או תוספים.
  • האתר עולה אך נראה רע או לא מסודר – שגיאה בקבצי העיצוב של האתר.

  לאחר שבודדנו את מקור הבעיה, ביכולתנו להתחבר לשרת, לנווט למיקום הבעיה בצורה היררכית ולטפל בה כנדרש.

  2. תיקון בעיה באתר וורדפרס:

  הבעיות הקלות ביותר הן אלו הקשורות למסד הנתונים ואו לקבצי העיצוב של האתר וזאת משום וטיפול מקומי קצר יגלה לנו האם הבעיה תוקנה או עדיין קיימת. כלומר, יש לנו אינדיקציה ברורה למידת התיקון שביצענו לאתר הוורדפרס הנידון. לעומת זאת, במידה ויש שגיאה בקוד המערכת או האתר, הדברים עלולים להסתבך מעט.

  במידה והבעיה במסד נתונים או בהתחברות אליה, לרוב עלינו לבדוק מול חברת האחסון האם יש שינויים כלשהן או בעיות כלשהן בשרת. לרוב, הבעיה תימצא שם. אך, במידה ואתם נגעתם בקבצים באתר ואו באלמנטים במסד נתונים, ייתכן ויהיה עליכם לעבור על ספריית ה-"options" ואו על קובץ ה-config בספריית הקוד הראשית של האתר.

  במידה והבעיה בשגיאות באתר ואו בחלקים שאינם עובדים, מומלץ להתחיל בעדכון גרסת המערכת, התבניות והתוספים. במידה והבעיה עודנה קיימת, כדאי מאוד לכבות את כל ספריית התוספים (שינוי שם תיקייה לחסוך זמן..) ולבדוק האם הבעיה נפתרה. במידה והבעיה נפתרה, בודדנו את הבעיה לתוסף כלשהו ועלינו להפעיל תוסף תוסף עד לחזרת הבעיה ובכך זיהינו את התוסף שיוצר את הבעיה.

  במידה ומקור הבעיה איננו בתוספים ואו במערכת וקיימת על אף עדכונם. הרי שיש לכם נגיעה בקוד. בעיה זו יכולה לנבוע ממגע לא מיומן בקוד האתר ואו מפריצה חיצונית לאתר. במקרים אלו, אנו בראש ובראשונה נוריד את האתר למחשב לסריקת אנטי וירוס ורק לאחר מכן נמשיך בפעולות הנדרשות לתיקון הבעיה.

  במידה והבעיה בכך שהאתר נראה רע או לא מסודר, הרי שהבעיה קלה למדי לתיקון. עליכם לבדוק אילו שינויים נעשו בקוד ה-CSS ואו ה-HTML ולבטלם. במידה ואינכם יודעים אילו שינויים נעשו, מומלץ מאוד לשדרג גרסת תבנית ואו לפנות לבונה האתר שידע לזהות מיד את מקור התקלה בעבורכם.

  3. אימות תקינות אתר וורדפרס:

  תיקון אתר וורדפרס אינו נגמר בתיקון הבעיה. יש צורך לבדוק שהתיקון שביצענו לא גרם לבעיות אחרות במקומות שונים במערכת האתר. לעתים קרובות, העדכונים שביצענו ואו השינויים שערכנו אכן הביאו להבראת האתר אך לבעיות אחרות שאינם בהכרח ניכרות לעין. לכן, נאמת את תקינות האתר על ידי ביצוע כלל הפעולות האפשריות ובחינת ביצועם.

  לסיכום,

  יש לכם אתר וורדפרס תקול או פרוץ? יש לכם אתר וורדפרס עם שגיאות או שכלל לא נטען? במידה ואין לכם ידע מקצועי וניסיון בעבודה על גבי מערכת וורדפרס, עדיף שתפנו את הבעיה אלינו ואו אל חברות אחרות המתמחות במערכת זו. תיקון אתר וורדפרס אינו בהכרח כה יקר והזמן שיידרש לכם לאתר את הבעיה שווה יותר. שיפור אתרים ובכללם תיקון אתרים לקויים הנו ההתמחות שלנו ויש לנו את היכולת להעניק לכם את הטוב ביותר. פנו אלינו ונשמח לעזור לכם!

    
   צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:
   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   תרגישו חופשי לתרום!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *