שיווק בוואטסאפ - דיוור המוני בעזרת וואטסאפ

שיווק בוואטסאפ – איך שולחים הודעה לרשימת תפוצה עם אלפי נמענים בוואטסאפ?

לא מעט בעלי עסקים שמים עין על האפשרות לשווק את האתר שלהם באמצעות וואטסאפ. ישנה הבנה שבעוד כולם כבר מתעלמים מהודעות סמס, קשה עד בלתי אפשרי להתעלם מהודעה בוואטסאפ. יתרה מזאת, בשונה מדוא"ל, לכולם – צעירים כמבוגרים, יש כיום וואטסאפ ובשימוש יום יומי.

מה זה שיווק בוואטסאפ?

רגע לפני שנצלול ונענה על מספר שאלות מאוד חשובות, נרצה להציג בקצרה את האופן בו משווקים בעזרת וואטסאפ,


  צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


  שיווק בוואטסאפ מתבצע בצורה פשוטה במיוחד, אנו אוספים דאטה. כלומר, שמות ומספרי טלפון של קהל כמה שיותר גדול ומדויק ושולחים להם הודעת טקסט הכוללת תמונה/וידאו וקישור לאתר/מוצר שאנו משווקים.

  אבל, זה מעט יותר מורכב מכפי שניתן אולי לחשוב, להלן 5 שאלות שהמענה עליהם יסדר לכם את הפינה בכל הקשור לשיווק בוואטסאפ:

  1. האם שיווק בוואטסאפ עובד?
  2. האם חוקי לשווק בוואטסאפ?
  3. האם יש סיכונים בשיווק בוואטסאפ?
  4. באיזה תדירות משווקים בוואטסאפ?
  5. כמה עולה לשווק בוואטסאפ?

  להלן התשובות על שאלות אלו בקצרה,

  1. האם שיווק בוואטסאפ באמת עובד?

  כן. זה מדהים כמה טוב זה עובד. אנו משיגים 100% הגעה אל הלקוחות הפוטנציאליים וכאשר תוכן ההודעה מותאם אישית וכולל ערך רלוונטי היקף הכניסות/רכישות גבוהה במיוחד.

  2. האם חוקי לשווק בוואטסאפ?

  שאלה טובה. יש להפריד בין חוקי הפלטפורמה וחוקי המדינה. כעיקרון, חוקי המדינה לא ברורים לגבי וואטסאפ שנחשבת רשת חברתית ולא בהכרח כהודעות. אבל גם אין דרך לבצע "הסרה" אוטומטית של הלקוח כפי שנדרש על פי חוק בהודעות רגילות.

  בכל הקשור לחוקי וואטסאפ, זה לגמרי נוגד את כללי השימוש באפליקציה ואין לפייסבוק (בעלת האפליקציה) רצון לאפשר הפיכתה למערכת ספאם בעת הזו.

  3. מה הסיכונים בשיווק בוואטסאפ?

  ככלל, הסיכון המשמעותי ביותר בשיווק בעזרת וואטסאפ הנו חסימת המספר משימוש בפלטפורמה. חשוב להבהיר, חסימת מספר וואטסאפ לרוב אינו ניתן לשינוי ולכן אם משתמשים רבים ידווחו על ספאם ואו שתנצלו את השיווק בצורה רחבה מידי, המספר בו עשיתם שימוש עלול להיחסם.

  מעבר לכך, צריך תמיד לזכור שללקוחות יש סבלנות מועטה בלבד. כלומר יש להשתמש בכלי שיווקי זה בחכמה.

  4. באיזה תדירות לשווק בוואטסאפ?

  שיווק בוואטסאפ צריך להיעשות במשורה. כלומר, לקהלים מאוד מדויקים ובהיקפים קטנים בכל פעם. כדי להפיק תועלת מקסימלית יש לבצע שליחת הודעות בחלוקה למקבצים מסודרים ולא לשלוח בבת אחת לאלפים רבים של משתמשים.

  מעבר לכך, אין לשווק לאותם המשתמשים בתדירות העולה על פעם בחודש וזאת כי המעבר מפעילות מלאה לחסימה מהיר במיוחד.

  5. כמה עולה לשווק בוואטסאפ?

  עלות השיווק בוואטסאפ תלויה בקמפיין. הטכנולוגיה כשלעצמה לדיוור המוני בוואטסאפ אינה יקרה במיוחד. אך הניהול של הקמפיין דורש מיומנות רבה של אפיון, הכנה, דיוור, ניתוח ושליחה חוזרת לקהלים הבאים. זה לא זבנג וגמרנו..

  מעבר לכך, מומלץ לחשב גם עלויות קווי טלפון (כרטיסי סים) שיש לרכוש ולהחליף בתדירות גבוהה במידה ושולחים הודעות בהיקף נרחב ורוצים לגוון את המספר השולח ואו להתמודד עם חסימת המספרים אחת לכמה אלפי שליחות..

  אם רוכשים דאטה מגופים שונים, עלות רשומה יכולה לנוע בין 0.5-2.5 ש"ח. כלומר, אם אתם רוצים לפנות לקהלי מדויקים כדוגמת מנהלי שיווק בחברות, יהיה עליכם לשלם לא מעט כסף בכדי להשיג את מספרי הטלפון שלהם וגם עלות זו מצטרפת לעלויות השיווק בוואטסאפ.

  איך עושים זאת בפועל?

  רוכשים תוכנות שמכונות לרוב בשמות כדוגמת WhatsApp Blast אשר עושות פעולות פשוטות למדי. ככה זה נראה:

  1. מזינים לתוכנה את מאגר המידע.
  2. התכנה מסדרת את המידע בשורות.
  3. מתחברים לוואטסאפ ווב בדפדפן.
  4. התכנה מתחברת לוואטסאפ ווב בדפדפן.
  5. התכנה מזינה כל רשומה לוואטסאפ ווב.
  6. התכנה מזינה את תוכן ההודעה לרשומה.
  7. הוואטסאפ ווב שולח את ההודעה.
  8. וכך עוברים אחד אחד על הרשימה.

  כלומר, התוכנה לא חכמה במיוחד. כל מה שהיא עושה זה מסדרת ומכניסה מספרי טלפון לתור בתוך וואטסאפ ווב ושולחת כל פעם הודעה זהה לנמען. וואטסאפ (המוצפנת) לא יודעת בהכרח לזהות שמדובר בדיוור מהיר מאחר ויש הפסקה בין כל מקבץ דיוורים אך לאורך זמן יתכנו הודעות על ספאם ומספיקות מעט תולונות בכדי להשהות את החשבון ממשלוח הודעות נוספות.

  לסיכום,

  אם קראתם עד כאן, אתם בוודאי מבינים כעת שזה לא בהכרח פשוט כפי שזה אולי נשמע. יש לשכור איש מקצוע שבאמת יודע מה הוא עושה בהקשר זה ולוודא שאכן עושים שימוש במודל שעובד ומייצר תוצאות. כמו כן, עדיין צריך דאטה של מספרי טלפון וזה סיפור לא פשוט בכלל..


   צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   תרגישו חופשי לתרום!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *