מעט על אפיון אתרי אינטרנט

בישראל נבנים מידי שנה מאות אלפי אתרי אינטרנט. כ-80% מהן, נבנים ללא אפיון אתר מסודר. המשמעות היא, שאתרים אלו אינם ממשים את היעד שהוגדר להם ואתרים אלו אינם מבטיחים לבעליהם תוצאות ראויות.

כאשר בוחנים מדינות אירופאיות, מגלים שאין אתר שנבנה ללא אפיון מסודר ומבוסס העונה על כל המאפיינים החשובים לעסק. במדינות מתקדמות מבינים שאתר אינטרנט איננו רק "כרטיס ביקור", אלא רואים באתר האינטרנט כסניף נוסף של העסק ולכן הלקוחות דורשים תכנון מוקפד ותהליך הקמה מסודר של האתר.

נהוג לומר:

"בישראל, מתכננים מעט ועובדים הרבה
ביתר העולם, מתכננים הרבה ועובדים מעט"

קרא עוד

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  סוגי אפיון אתרים

  01

  אפיון קהל יעד לאתר אינטרנט

  אפיון קהל יעד מאפשר לנו להבין טוב יותר מי הם לקוחותינו ומכך גם לתכנן עבורם אתר נוח וידידותי לצורכיהם. ככל שהאתר נוח יותר, התוצאות טובות יותר!

  02

  אפיון עיצוב אתר אינטרנט

  אפיון עיצוב אתר מאפשר לנו להשיג את הנראות הטובה ביותר שניתן להשיג במגבלות התכנה והתקציב. תכנון עיצוב חוסך לא מעט כסף בטווח הארוך במניעת תיקונים מיותרים ויקרים.

  03

  אפיון טכני לאתר אינטרנט

  אפיון טכני לאתר הנו אפיון בו אנו מתייחסים לכל מגוון המורכבויות הטכניות שאינם בהכרח גלויות לעין. כך לדוגמה, נושאים של היררכיה, הרשאות, תהלכים מתפתחים ועוד..

  04

  אפיון אלגוריתם לאתר אינטרנט

  אפיון אלגוריתם באתרים נדרש רק במערכות מורכבות בהם יש לבנות תהליכים מסובכים. כך לדוגמה, אתרי השוואת מחירים, אתרי ניהול ומערכות המדברות זו עם זו ופעולות בעצמן.

  עלויות וסיכום

  עלות אפיון אתר ואו אפליקציה נקבעת לרוב על בסיס מורכבות היישום. כלומר, יש לא מעט מקרים ועלות אפיון אתר זולה למדי ומצד שני יש מקרי קצה שבהם עלות אפיון אתר יכולה גם להגיע לעשרות רבות של אלפי שקלים – כמובן שזה בהתאמה מלאה לאופי הפיתוח ומורכבותו.

  נהוג להעריך את עלות אפיון מערכת ואו אתר בכ10% מעלות הפיתוח המשוער. אם אתם בונים מערכת שתעלה כמה עשרות אלפי שקלים האפיון יעלה אלפים בודדים. אבל אם אתם מתכננים לבנות מערכת במאות אלפי שקלים גם האפיון יתומחר בהתאמה ויגיע לעשרות אלפי שקלים.