מיגרציה בין קוד סגור לקוד פתוח

מיגרציה בין מערכת אתר בקוד סגור למערכת אתר בקוד פתוח, איך ומתי אפשרי?

לא מעט בעלי חנויות אינטרנט הנם “שבויים” במערכות קוד סגור (שכירות של מערכת חנויות). בעלי חנויות אלו רוצים לעבור לפלטפורמות נוחות וגמישות יותר אך נתקלים בקשיים לא קטנים ברגע שהם מבינים שהעברת מאות או אלפי המוצרים בחנות פשוט מורכבת ויקרה מידי (בהעברה ידנית). במאמר זה אנו נסקור את האפשרויות שעומדות לרשות בעלי חנויות במערכות קוד סגור לעיונכם.

מיגרציה מקוד סגור לקוד פתוח

תהליך “מיגרציה” הנו תהליך לא פשוט בכלל המערכות. אבל, אם במערכות קוד פתוח יש תוספים שהופכים את המעבר בין המערכות לקלה ומהירה למדי, מעבר בין קוד סגור לפתוח הנו סיוט בהתגלמותו. (לחברות המשכירות את מערכות החנויות יש אינטרס להקשות על המעבר מהן..) ולמרות זאת, כמעט תמיד יש אפשרות מלאה או חלקית למעבר למערכת אחרת בתצורה זו או אחרת.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


לצורך ההדגמה, נתייחס למעבר מקוד סגור לוורדפרס, המערכת הפופולרית ביותר בעולם,

האם מעבר מקוד סגור לוורדפרס אפשרי?

יש לא מעט חברות שמעניקות מערכות קוד סגור לאתרים. חלקם אף מציעים מערכת ניהול לא רעה בכלל. ועדיין, יש לא מעט בעיות בתפעול של אתר מכירות בנקודות הכי רגישות. אם אתם קוראים מאמר זה, בוודאי תרצו לדעת האם ניתן לעבור מהמערכת בה אתם משתמשים לכל מערכת קוד פתוח אחרת,

להלן דוגמה לשלושת המערכות ניהול החנויות הנפוצות בישראל:

  • מעבר ממערכת קונימבו למערכת וורדפרס – אפשרי, מוצרים בלבד.
  • מעבר ממערכת אישופ למערכת וורדפרס – אפשרי, מוצרים, הזמנות ותכנים.
  • מעבר ממערכת טואול למערכת וורדפרס – מוגבל למדי, עדיף ידנית.

האלמנט החשוב ביותר להעברה בין המערכות הנו המוצרים מאחר וזהו מרבית התוכן באתרי מכירות.

איך בעצם מתבצע מעבר בין מערכות?

מה שאנו בעצם בודקים הנו האם יש במערכת אפשרות לייצוא של נתונים לקובץ אקסל. ככל שיש למערכת כלי ייצוא תקניים, כך קל יותר לבצע את המעבר בין המערכות על אף שהמערכת המקורית הנה קוד סגור.

כדי להעביר נתונים בין מערכת קוד סגור למערכת קוד פתוח, נבצע את התהליך הבא:

  1. נייצא כך מידע אפשרי מהאתר המקורי לקובץ אקסל.
  2. נערוך את האקסל כדי להתאים את השדות למערכת החדשה.
  3. נעלה את הקובץ הערוך למערכת החדשה לקליטת הנתונים.

המורכבות העיקרית הנו השלב השני, לא פשוט לבצע את ההתאמות הנדרשות (הצלבה) בין הרשומות השונות באופן גורף ובמיוחד כאשר יש מספר רב של מאות ואו אלפי מוצרים.

לכן, לרוב בונים אלגוריתם אשר מסדר עבורנו מחדש את ערכי האקסל כך שאנו בעצם לא נדרשים לעבוד קשה על כל מוצר ומוצר אלא נהנים מהתוצאה המושלמת כמקשה אחת.

כמו כן, לעתים יש תוספי מערכת בצד האתר החדש היודעים למשוך מידע לא מותאם למערכת החדשה על ידי הצלבת העמודות והשדות בהתאמה אישית בכל העלה והעלאה למערכת. אך, במקרים רבים זה פשוט לא מתאפשר.

לסיכום,

במרבית המקרים, אינכם באמת “שבויים” במערכת קוד סגור. אבל, עדיין יהיה עליכם לשלם לא מעט כסף בכדי לבצע את ההתאמות הנדרשות בקובץ הייצוא במידה ותבחרו לעבור בין מערכות שונות. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלא כל הנתונים מתאפשרים לייצוא ויהיה עליכם להעביר חלק מהמידע ידני לחלוטין.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי לשאול שאלה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *