fbpx

ככל שהפעילות העסקית באינטרנט תופסת נתח הולך וגדל מהפעילות העסקית הכוללת, יותר ויותר עסקים מבינים שעליהם להחזיק מנהל דיגיטל אשר ינהל עבורם את כל האופרציה ברשת כדי להבטיח תוצאות טובות משל המתחרים. אבל מיהו מנהל דיגיטל? מהו שכרו? על כך ועוד במאמר זה.

מיהו מנהל דיגיטל?

מנהל דיגיטל הנו מקצוע יחסית חדש. מנהלי דיגיטל ראשונים נשכרו על ידי גופי מדיה וחברות גדולות במהלך השנים 2012-2016 כדי לנהל מהלכים מורכבים בדיגיטל ברשתות מזון, אופנה וקמעונאות און ליין. אך מאז תפקיד זה הפך לנפוץ ביותר וכיום לכל חברה בינונית עד גדולה יש מנהל דיגיטל צמוד ותפקידו לנהל כל פעילות שתתבצע באינטרנט. אם תרצו, מדובר בתפקיד סמנכ"ל דיגיטל.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  במרבית המקרים, מנהל דיגיטל כפוף ישירות למנכ"ל החברה ואו לסמנכ"ל השיווק בתאגידים גדולים. כאשר מנהל דיגיטל עושה עבודתו נאמנה הוא ישכור אנשי מקצוע מגוונים לניהול האתר, לניהול התוכן, לניהול הקידום האורגני והממומן. בנוסף, יהיה על מנהל הדיגיטל לתאם שיתופי פעולה/חסויות/רכש מדיה ועוד שלל מהלכים נוספים כדי לחשוף את החברה לכמה שיותר גולשים ואו כדי להעניק שירות לכמה שיותר לקוחות ברשת.

  גובה שכרו של מנהל דיגיטל:

  מאחר ואין הכשרה סדירה לתפקיד מנהל דיגיטל, רוב מנהלי הדיגיטל מגיעים לתפקיד לאחר ניהול ואו עריכה של פלטפורמות מוכרות ברשת. מאחר וכך, דרישות השכר של מנהלי דיגיטל אינם נמוכים וטווח השכר למנהל דיגיטל במשרה מלאה הנו דומה לעלות השכר של מנהלי שיווק בחברות מובילות במשק.

  שכרו של מנהל דיגיטל מושפע מעבודות העבר שלו וכמובן גם לוותק שצבר בעשייה עבור חברות אחרות, להלן מדרגות השכר לפי וותק:

  • מנהל דיגיטל עד 3 שנות ניסיון: 8,000 ש"ח לחודש.
  • מנהל דיגיטל עם 3-5 שנות ניסיון: 14,000 ש"ח לחודש.
  • מנהל דיגיטל עם למעלה מ-5 שנות ניסיון: 20,000 ש"ח לחודש.

  מנהל דיגיטל יידרש לבנות תכנית עבודה סדירה לכל שנה ושנה ולעמוד ביעדים שנקבעו יחד עם הנהלת החברה. כדי לעשות זאת, מנהל דיגיטל מקצועי ידרוש תקציב מינימום נוסף על עלות שכרו וגם זאת יש לקחת בחשבון.

  מנהל דיגיטל שכיר או במיקור חוץ?

  כפי שניתן לראות, החזקת מנהל דיגיטל כשכיר בחברה כוללת עלויות העסקה ישירה, תנאים סוציאליים, ריהוט משרדי וציוד טכנולוגי אינה זולה כלל ועיקר.

  לכן, שווה לבדוק האם העסקה ישירה היא אכן השיטה הטובה ביותר עבור העסק שלכם. אנחנו נעשה כעת השוואה קצרה בין אפשרויות אלו ואתם תבחרו מה נכון עבורכם.

  מנהל דיגיטל שכיר בחברה כפי שכבר הבנתם עולה לא מעט כסף אך יש יתרונות משמעותיים בעובד פנימי המגיע לעבודה ומחויב אישית לחברה ומנהליה. בנוסף, ביכולתו של מנהל דיגיטל פנימי לבצע תהליכים מהירים יותר מזה במיקור חוץ מאחר ויש לו גישה ישירה לכל העובדים והמידע לשם ביצוע עבודתו.

  מנהל דיגיטל במיקור חוץ אמנם אינו נחשף למלוא המידע בחברה אך ביכולתו לבצע כמעט את אותן האופרציות שעובד פנימי יכול במידה וקובעים מועד חודשי קבוע בו הוא מגיע למשרדי החברה וקובעים יחד יעדים לצד מעבר על מילוי יעדים קודמים שנקבעו על ידי הצדדים.

  היתרון במנהל דיגיטל במיקור חוץ הנו עובדה שעלות העסקתו נמוכה משמעותית. עלות החזקת מנהל דיגיטל חיצוני לרוב תעמוד על רבע מעלות העסקה ישירה של אותו העובד. וזאת מאחר ומנהל הדיגיטל מתפצל בין מספר חברות שונות וזהו פתרון מושלם לחברות שאינם נדרשות למנהל דיגיטל במשרה מלאה.

  מאחר לעסקים בינוניים רבים עדיין מגלים את הדיגיטל ורק כעת מקצים תקציבים ממשיים לשיווק והפרסום ברשת, הרי שייתכן מאוד שמנהל דיגיטל מקצועי אך במיקור חוץ יענה על דרישותיהם וייחסכו עלויות תפעוליות רבות מידי חודש.

  לסיכום,

  מרגישים שהעסק שלכם כבר אינו יכול להסתפק בהעסקה של פרילנסרים או בשירותים ממספר רב של חברות המעניקות שירותים שונים? כנראה שהגיע הזמן לשכור מנהל דיגיטל לשם ניהול העובדים/שותפים השונים והתוויית דרך לעתיד הנראה לעין והעתיד הרחוק.

  במידה ואתם מעוניינים ללמוד עוד על האפשרות של העסקת מנהל דיגיטל במיקור חוץ, הנכם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח להציג בפניכם את הפתרונות של חברתנו ולבחון את מידת ההתאמה לפעילות הנדרשת לכם. בהצלחה!

  מידע אודות תנאי שירות לתוכן זה

  אזורי פעילות:
  ישראל, מחוז מרכז, מחוז דרום, מחוז צפון, מחוז ירושלים והסביבה
  שעות פעילות שירותי ניהול שיווק ופיתוח:
  ימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-18:00
  שעות פעילות תחזוקה / שירותי SLA:
  24/7 - זמינות כל יום, כל השנה בהתאם להסכם השירות
  זמינות להספקת השירות:
  זמינות לשירות מידית
  שפות בהן השירות מוענק:
  עברית, אנגלית
  ניסיון בהענקת השירות:
  משנת 2008, מעל 15 שנה
  מספר טלפון להזמנת השירות:
  073-3745552
  לצ'אט עם נציג דרך וואטסאפ:
  Whatsapp - 055-9381228
  הזמנת שירות באמצעות דואר אלקטרוני:
  [email protected]
  מינימום התחייבות לקוח לשירות:
  אין התחייבות מצד לקוח. שירותי ניהול הנם חודש בחודשו.
  כתובתנו:
  נח מוזס 1 ראשון לציון, בית ידיעות אחרונות קומה 0

  מידע אודות שיוך התוכן לשירות

  מוצע כחלק מהשירותים הבאים:
  שירותי ניהול אתרים
  למי מתאים השירות:
  ארגונים ועמותות
  גופים ממשלתיים ורשויות
  עסקים בינוניים
  עסקים גדולים
  עסקים קטנים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן