נדל"ן דיגיטלי (אינטרנטי)

כל מה שרציתם לדעת על נדל”ן דיגיטלי ולא ידעתם את מי לשאול!

אתם שומעים לא מעט על המושג נדל”ן דיגיטלי ואתם שואלים את עצמכם האם כדאי להשקיע בכך. ובכן, הרבה ממה שמוכרים לכם כהשקעות אלטרנטיביות הן לא יותר משקרים. כן, יש בהחלט השקעות משתלמות ברכישת אתרים ואפליקציות אך הן לא מוצעות כנדל”ן דיגיטלי לציבור הרחב. במאמר זה, נסקור את הנושא על רבדיו השונים.

מה זה נדל”ן דיגיטלי?

אם בעולם האמיתי המדד לנדל”ן השווה השקעה הנו “מיקום, מיקום ומיקום”, הרי שגם באינטרנט יש סוג מסוים של נדל”ן וזהו כמובן העמוד הראשון בתוצאות החיפוש ובדגש על שלושת התוצאות הראשונות בעמוד.


צריכים עזרה? התייעצו עם מנהלי האתרים של WEmanage!


כמו בעולם האמיתי, גם בעולם המקוון, לכל חיפוש יש רק 10 ביטויים בעמוד הראשון ומי שהצליח להתברג למקומות אלו הנו במיקום האטרקטיבי ביותר. אם תרצו, במרכז הארץ.

אבל, בשונה מהעולם האמיתי בו נכסי נדל”ן ממוקמים היטב וערכן עולה ועולה, בנדל”ן המקוון יש תנודתיות רבה ועצם החזקת נדל”ן דיגיטלי איכותי כיום אינו מבטיח שתחזיקו בנכס מניב גם מחר.. במילים אחרות, נדל”ן דיגיטלי אמנם מוצג כיציב ובטוח אך במציאות הדברים נראים אחרת לחלוטין.

אז אתם יודעים מה זה נדל”ן דיגיטלי, כעת עלינו לענות על יתר השאלות שבראשכם:

  1. איזה סוגי נכסים דיגיטליים נחשבים להשקעה טובה?
  2. מה מידת הסיכון ברכישת נדל”ן דיגיטלי ביחס לעולם האמיתי?
  3. כמה עולה לרכוש נדל”ן דיגיטלי בעל פוטנציאל השבחה?
  4. מתי כדאי להשקיע בנדל”ן דיגיטלי והאם זה משתלם?

כעת נענה על שאלות אלו עבורכם, במידה ויש לכם שאלות נוספות, פנו אלינו או השאירו תגובה ונתייחס גם לשאלתכם.

1. סוגי נדל”ן דיגיטלי:

כל אחד מתייחס לנדל”ן דיגיטלי בצורה שונה. רבים מציעים אתר המותאם לתכניות שותפים, אחרים מציעים אתר המותאם לרווחים מפרסום ויש גם רבים המציעים אתר אינטרנט לממכר מוצרים און ליין. כל האתרים הללו יכולים ליפול תחת ההגדרה של “נדל”ן דיגיטלי” אך כאשר מציעים לכם נכס מקוון, חשוב להבין שהערך שבו אינו במה שרואים אלא במה שלא רואים. במילים אחרות, מערכת האתר שווה ערך בדיוק כמו שלד בית (חומרי הגלם בפריפריה ובמרכז דומים למדי) אך מה שמקפיץ את הערך של הנכס הדיגיטלי הנו הפוטנציאל שמופיע בדמות מבקרים רבים שנכנסים לאתר מידי יום, שבוע וחודש.

2. האם נדל”ן דיגיטלי בטוח להשקעה?

לא. כמו כל השקעה, יש בנכסים אינטרנטיים מרכיבי סיכון רבים. במידה ואנו רוצים לבצע השוואה בין נדל”ן דיגיטלי לבין נדל”ן רגיל ואו שוק ההון, נוכל לקבוע בוודאות שמדובר בסיכון גדול יותר!!! כן, ההבטחה להשקעה בטוחה באינטרנט אינה מבוססת על נתוני אמת. נכסים דיגיטליים מושפעים מכל כך הרבה גורמים שאינם בשליטתנו שאי אפשר לישון בשקט כאשר משקיעים בנכסים מסוגים אלו.

ניתן לצמצם את הסיכונים בנדל”ן דיגיטלי על ידי קבלת עזרה וליווי של חברת ניהול אתרים כדוגמתינו. מנהל אתרים מקצועי ידע לבחור אתכם נכס מקוון בעל פוטנציאל גבוה ואף להשביחו בהמשך כך שניתן יהיה למנף את האתר/האפליקציה ולהבטיח מענה גם כאשר כללי המשחק משתנים.

3. כמה עולה נדל”ן דיגיטלי?

יש מנעד רחב של נכסים דיגיטליים שניתן לרכוש ולכולם תג מחיר שונה. אנו נחשפים לנכסים המוצעים באלפי שקלים בודדים ועד מאות אלפי שקלים ואף מיליונים. מניסיוננו, הכדאיות בהשקעה בנכסים אינטרנטיים עולה ככל שמשקיעים יותר כסף ורוכשים נכסים שכבר מניבים הכנסה יציבה ולאורך זמן.

כדי שישתלם לכם לנהל את הנדל”ן הדיגיטלי שלכם, עליכם להשקיע 50,000 ש”ח ומעלה. זאת, כדי שישתלם לכם לשלם לאנשי מקצוע ולהקדיש את הזמן שנדרש למעקב וניהול הנכסים שרכשתם.

4. האם משתלם להשקיע בנדל”ן דיגיטלי?

כגודל הסיכון כך גם גודל הרווחים האפשריים. ישנם נכסים דיגיטליים שמייצרים מאות אחוזי תשואה מידי שה לבעליהם בצורה פסיבית לחלוטין. (אה, אבל נכסים אלו לא עומדים למכירה..)

כן. משתלם להשקיע בנכסים דיגיטליים כל עוד יש תיאום ציפיות ריאליות מראש. כדי לעשות זאת נכון, יש להתאזר במעט סבלנות ולהשקיע גם זמן יקר בפיתוח הפוטנציאל בנכס המקוון או לשלם לא שי מקצוע לפתח עבורכם את ההשקעה למימוש מלוא הפוטנציאל שבו.

לסיכום,

אנו לא ממליצים להשקיע בנכסים דיגיטליים. אנו מאמינים שיש אלטרנטיבות טובות יותר. אך, אם החלטתם להשקיע סכום קטן ואו לגוון את תיק ההשקעות, עשו לעצמכם טובה ובקשו ליווי מקצועי בתהליך הרכישה והניהול. בהצלחה!


צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של WEmanage ונשמח לעזור! 0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי לשאול שאלה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *