ניהול פורום באתר

ניהול פורום באתר: איך מנהלים פורום (מצליח) באתר תוכן קיים?

עולם הפורומים של שנות האלפיים פחות או יותר מת עם קומם של הרשתות החברתיות. הפורומים שהתאפיינו בשיח בין גולשים החלו לחוות האטה בקצב התגובה ועם הזמן הפכו ללא רלוונטיים ועם התייבשות השיח, מרבית הפורומים נסגרו ונעלמו מחיינו.

אבל, עדיין מוקדם להספיד את עצם הטכנולוגיה של הפורומים שמאפשרת שיח גולשים מקצועי בתחומים הרחוקים למדי מעולמות הרשתות החברתיות. כך לדוגמה, ישנם פורומים מצליחים בנושאים כדוגמת השקעות נדל"ן, בריאות וחינוך. נושאים אלו רציניים מידי לרשת החברתית ודורשת ייעוץ מקצועי ולא המוני ולכן עדיין ניתן לתפעל פורום מוצלח.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


הקמה וניהול פורום באתר

לאחרונה התבקשנו על ידי 2 לקוחות שונים להקים להם פורום בתוך האתר, הבהרנו להם שיש בעיה מסוימת סכך מאחר ובפורומים יש בעיית "ביצה ותרנגולת" – מי מגיע קודם, הגולשים או הפורום עצמו. או במילים אחרות, יש להקים קהילה כדי שהפורום יצליח אך מי רוצה להצטרף לקהילה ריקה ולא פעילה..?

בפועל, הקמה של פורום על כל יכולותיו, אינה מורכבת ואו יקרה. לעתים העבודה מסתכמת בהתקנת תוסף והגדרתו להתאים למערכת העיצוב של האתר. לכן, אנו לא נעסוק בעצם ההקמה אלא ביצירת הקהילה וניהולה בשוטף.

נעסוק בנושאים הבאים:

  1. איזה אתרים יכולים להצליח עם פורום?
  2. איך מתניעים פורום בשלביו הראשונים?
  3. איך שומרים על פורום פעיל ואטרקטיבי?

יצאנו לדרך,

איזה אתרים יכולים להפעיל פורום מצליח?

ישנו כלל ברזל בכל הקשור לפורומים ברשת בשנת 2020-21, רק אתר שמאחוריו איש מקצוע נחשב שמפעיל את הפורום בעצמו, יכול להחזיק פורום המצדיק ביקור של גולשים ולהצליח.

כלומר, כדי שפורום יצליח חייב להיות לאנשים סיבה חשובה מספיק כדי להגיע ולקרוא על דעותיו (בדיוק כמו בלוג). זה מחייב רצינות רבה מצד איש המקצוע והתמדה במענה על מגוון רחב של שאלות גולשים.

איך מתחילים לאסוף קהל משתמשים לפורום?

ה-משימה הקשה ביותר הנו להביא את קהל הגולשים הראשוני לפורום. מאחר ואף אחד לא יודע על האפשרות להתייעץ עם איש המקצוע בעזרת הפורום, ההתחלה מאוד קשה ומורכבת.

לרוב, כדאי להשקיע כסף בפרסום ממומן כך שמחפשים מידע בתחום עיסוקו של איש המקצוע (רופא, יועץ או כל גורם מקצועי אחר) הפורום יופיע בתוצאות ויזרים פנימה שואלים חדשים.

לאחר הצטברות של שאלות ותשובות רבות (מעל 200), גולשים כבר יתחילו להיכנס לאתר בצורה אורגנית והפורום ייחל לתפקד ולהתפתח אט אט לכיוון הרצוי גם ללא השקעה כספית בפרסום ממומן.

איך שומרים על פורום פעיל ורלוונטי?

גם פורומים פעילים יכולים לקרוס לתוך עצמן ולהפוך ללא רלוונטיים. זאת, כאשר יש חוסר אמון מצדם של הגולשים בתוכן הפורום ואו בתכיפות המענה על שאלותיהם.

אם רוצים שפורום באתר יישאר רלוונטי ומתפתח, יש לצמצם את נושאי הפורום למינימום האפשרי. כלומר, תחום אחד מרכזי שבו ניתן לייצר ערך גבוה וממוקד לגולשים כפי שלא יקבלו בשום מקום אחר.

אי התמקדות בתוכן, יגרור לרוב בלבול וקושי בהתמצאות ומכך שגם הגולשים ינטשו את הפורום ויעברו הלאה למקומות אחרים. בנסיבות מסוימות ניתן להתרחב לנושאים מגוונים אך כאשר יש חפיפה מלאה בין הנושאים ברמת הגולשים.

לסיכום,

אמנם פורומים שייכים לעבר, אך יש יתרונות מסוימים בפורום תקני שפועל בצורה טובה ולאורך זמן (יצירת אמון באיש המקצוע, הצטברות ידע ממוקד ואיכותי, מספר ערכים גדול יותר באתר ועוד..)

אם אתם רוצים להקים או לתפעל פורום באתר, ביכולתכם לנסות זאת עצמאית ואו לקרוא עוד אודות שירותי ניהול לאתרים קהילתיים ואו לפנות אלינו להתייעצות ללא עלות וללא התחייבות.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *