fbpx

אין דרך פשוטה להגיד זאת, שיווק לעסקים קשה למדי! אמנם הלקוח העסקי הרבה יותר נזיל וכלכלי וכולם רוצים להעניק לו שירותים. אבל בכל הקשור לשיווק לעסקים, יש צורך להפשיל שרוולים, לעבוד קשה ולהשקיע את מלוא המאמצים. לאחר שציינו זאת, ניתן לקבוע ברמת וודאות גבוהה שהשיווק הדיגיטלי לעסקים הנו הנוח ביותר מבין האפשרויות העומדות בפניכם. לכן, במאמר זה נסקור בקצרה את הכלים הטובים ביותר און ליין.

שיווק B2B באמצעים דיגיטליים

כשמשווקים ללקוח פרטי, המשימה פשוטה למדי, הצעת מוצר נחשק במחיר נוח לקהל הרחב, מבין הקהל הרחב יהיו רבים שיבחרו לרכוש את המוצר שלכם והשיווק עובד. לכן, פרסום בעיתון, ברדיו, בטלויזיה פשוט עובד – הכל עניין של חשיפה כמותית להצעה אטרקטיבית.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  כשמשווקים ללקוח עסקי, המשימה מורכבת למדי, יש צורך לאפיין את העסקים שצריכים את המוצר שלנו, לאחר מכן לזהות במדויק את הגורם שמקבל את ההחלטות בארגון ורק לבסוף נוכל להציע את ההצעה בתזמון הנכון ובתקווה גם במחיר הנכון ולבנות תהליך מכירה לאחר מכן.

  רבים טועים לחשוב ששיווק אגרסיבי לבעלי עסקים יעבוד ובתוך זמן קצר. בפועל, מדובר בתהליך ארוך המשלב כלים דיגיטליים שונים.

  שיווק דיגיטלי לעסקים – כלים ותהליכים שעובדים!

  שיווק דיגיטלי B2B נשען על תהליכים איטיים של בניית אמון ואוטוריטה, להלן הכלים העיקריים:

  1. שיווק אורגני – שיווק בעזרת קידום אורגני.
  2. שיווק באמצעות תוכן – שיווק דרך מאמרי עומק.
  3. שיווק בלינקדאין – שיווק ממוקד בעלי תפקידים.
  4. שיווק בדיוור – שיווק על ידי דיוור ישיר למייל.
  5. שיווק בשת"פ – יצירת שיתופי פעולה ברשת.

  כל חמשת הכלים הדיגיטליים מעלה פועלים יחדיו, יש צורך לשלב את הכלים הללו יחד בכדי להשיג את התוצאה הרצויה.

  כדי להבין קצת יותר, אנו נסביר על כל כלי בקצרה ונפרט מה הפועל יוצא בשילוב בין הכלים.

  1. שיווק אורגני לעסקים

  השיטה הטובה ביותר לפנות לבעלי עסקים הנו באמצעות קידום אורגני. קידום אורגני ממוקד נושאי עניין משיקים לשירות העסקי שאתם מציעים מבטיח שבעלי תפקידים רלוונטיים בעסקים שצריכים את מה שיש לכם להציע יגיעו דווקא אליכם וזאת מתוך צורך מידי לשירותים שלכם.

  הדרך הטובה ביותר להגיע לעסקים הנו לאפיין את הצרכים של הלקוח העסקי, להבין אילו שאלות/בעיות יש ללקוח זה ואיך אנחנו יכולים לעזור לו בצורה חלקית או מלאה כך שיקבל את ההחלטה לפנות אלינו ולהפוך ללקוח קבוע ומרוצה.

  2. שיווק באמצעות תוכן לעסקים

  לא תמיד בעלי עסקים יודעים על כך שיש להם צורך בשירות שאנחנו מציעים. ייתכן מאוד והם מאוד מאוד צריכים את מה שיש לנו להציע אך הם לא יבצעו חיפוש אקטיבי מחוסר ידיעה על עצם קיומו של הפתרון המוצע על ידינו. במקרים כאלו, אנחנו צריכים לעלות הילוך ולפנות לבעלי עסקים באמצעות תוכן.

  שיווק באמצעות תוכן, משמעותו יצירת תכנים שנוגעים במקומות הנכונים אצל בעלי עסקים. ניגון על בעיות וקשיים שהם חווים מידי יום. במידה והצלחנו לגעת בנקודות רגישות, הרי שאנו נצליח לפתוח לבעלי עסקים את העיניים.

  שיווק באמצעות תוכן יכול להשתלב כחלק ממאמצי הקידום האורגני ואו כחלק מקמפיין עצמאי דרך רשתות שיווק תוכן כדוגמת טאבולה ואו אווטבריין והופעה לצד תכנים רלוונטיים באתרי מיינסטרים.

  3. שיווק בלינקדאין לעסקים

  את התוכן שיצרנו אנו נמנף באמצעות הרשתות החברתיות אך בדגש כמובן על שיווק בלינקדאין. בעזרת יצירת חיבורים נכונים לבעלי תפקידים רלוונטיים בחברות בעלות פוטנציאל לקוח, ניתן להתחיל לנהל שיח מתמשך הכולל שילוב של פרסומי תוכן, פניות יזומות ואף פרסום מכוון אשר מבסס את מעמדנו כאוטוריטה מקצועית בתחום עיסוקנו.

  יש שיטות מגוונות לשווק שירותים או מוצרים עסקיים בצורה כמעט ישירה ללקוחות עסקיים. לכן, אסור לוותר על אפיק זה גם כאשר נדרשת מאיתנו סבלנות יתרה.

  4. שיווק בדיוור לעסקים

  אין לבעלי עסקים / בעלי תפקידים זמן רב לבצע חיפושים אקטיביים ואו זמן לטייל ברשתות החברתיות. גם כאשר הם מחפשים ואו גולשים להנאתם ברשת, הם נחשפים למספר עצום של פרסומים והצעות. רבים מהם כבר עיוורים לחלוטין לפרסומים השונים.

  מסיבות אלו, לא ניתן לסמוך על עירנותם של לקוחותינו. עלינו ליזום תקשורת באמצעי בו יש ללקוח שלנו את רף הריכוז הגבוה ביותר וזהו כמובן באמצעות תיבת המייל. הכותרת הנכונה (והאישית) עם המסר הנכון יכולים להבטיח שאנחנו זוכים בתשומת ליבם של מקבלי ההחלטות והפוטנציאל לגעת בלקוחות עסקיים חדשים מזנק בהתאמה.

  5. שיווק בשיתופי פעולה לעסקים

  בעלי עסקים לא אוהבים לקחת סיכונים. בכל זאת, כל הוצאה עסקית חייבת לייצר תמורה כלכלית מובהקת לאורך זמן בכדי להצדיק את ההשקעה הנדרשת על המוצר ואו השירות שיש לנו להציע

  לכן, אין דבר יותר טוב מאשר "שיווק פה לאוזן" שמקורו מלאכותי – כלומר, שיתוף פעולה כנגד עמלה. באמצעות שיתופי פעולה עם ספקים שונים/ספקי מוצרים משיקים ואו משלימים, ניתן לקבל הפניות מדויקות של לקוחות עסקיים רלוונטיים שרואים בכם פתרון נכון ובעיקר אמין.

  במידה ויתר המאמצים נעשו כהלכה, גם ספקות קיימים נעלמו חיש מהר ברגע שהם זכו להכיר אתכם ברחבי הרשת בעבר ואו במידה והם מבקרים באתר האינטרנט ונחשפים לידע המקצועי הרב שאתם משתפים כל הזמן לציבור הגולשים באתר האינטרנט של החברה.

  לסיכום,

  שיווק B2B ובדגש על שיווק דיגיטלי B2B עובד. אבל זה לא אומר שזה פתרון אינסטנט או פתרון קל. יש צורך באסטרטגיה ברורה וסבלנות לא מעטה עד שרואים את התוצאות בפעילות העסקית.

  אבל, בביצוע נכון ובשילוב של הכלים שהוצגו מעלה, ניתן ליצור משפך שיווקי שיאפשר גידול מתמיד בהיקף המכירות/השירותים וכל זאת בעלויות הולכות וקטנות בניגוד לשיווק ללקוחות פרטיים שכל הזמן מתייקר.

  איך עושים זאת בפועל? נשמע לכם מורכב? חברתנו, חברת ניהול אתרים עושה גם את זה בעבור לקוחותינו. וכן, גם מאמר זה הנו חלק מהאסטרטגיה שלנו להגיע אליך, הלקוח העסקי. לשכנע אותך שאנחנו הכתובת לצורך שלך בשירותי השיווק שלנו!

  השתכנעת? נסה אותנו, אין כל התייחבות. בהצלחה 🙂

  מידע אודות תנאי שירות לתוכן זה

  אזורי פעילות
  ישראל, מחוז מרכז, מחוז דרום, מחוז צפון, מחוז ירושלים והסביבה
  שעות פעילות שירותי ניהול שיווק ופיתוח
  ימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-18:00
  שעות פעילות תחזוקה / שירותי SLA
  24/7 - זמינות כל יום, כל השנה בהתאם להסכם השירות
  זמינות להספקת השירות
  זמינות לשירות מידית
  שפות בהן השירות מוענק
  עברית, אנגלית
  ניסיון בהענקת השירות
  משנת 2008, מעל 15 שנה
  מספר טלפון להזמנת השירות
  073-3745552
  לצ'אט עם נציג דרך וואטסאפ
  Whatsapp - 055-9381228
  הזמנת שירות באמצעות דואר אלקטרוני
  [email protected]
  מינימום התחייבות לקוח לשירות
  אין התחייבות מצד לקוח. שירותי ניהול הנם חודש בחודשו.

  מידע אודות שיוך התוכן לשירות

  מוצע כחלק מהשירותים הבאים:
  שירותי ניהול אתרים
  למי מתאים השירות:
  ארגונים ועמותות
  גופים ממשלתיים ורשויות
  עסקים בינוניים
  עסקים גדולים
  עסקים קטנים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן