fbpx

כולם רוצים את האתר מכירות היפה ביותר והמוכר ביותר. הרי אתר מכירות מייצג את העסק תדמיתית אך בו זמנית על האתר לייצר מכירות וכדאיות פיננסית לבעליו. אז, נכון, ניתן לעתים נדירות לשלב יופי ונוחות גם יחד אבל ברוב המקרים על בעל העסק לבחור מה הוא מעדיף מבין השניים, ועל כך בדיוק במאמר זה.

אתר מכירות יפה או מוכר?

אין ויכוח על כך שהעתיד של המסחר נמצא ברשת. דור שלם מתרגל לרכוש עוד ועוד סוגים שונים של פריטים מאופנה ועד חשמל באמצעות אתרי אינטרנט. כאשר בונים אתר מכירות חדש, רצוי להגדיר יעדים ברורים מראש בכדי להגדיל ככל האפשר את סיכויי ההצלחה.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  ישנם 2 פרמטרים עיקריים שקובעים אם אתר מכירות ימכור או לא:

  1. תמונות המוצרים – האם המוצרים מעוררים חשק לרכישה!?
  2. מחירי המוצרים – האם האתר מציע מחירים זולים ביחס לשוק!

  פרמטרים אלו כלל אינם קשורים למערכת אתר המכירות, אותם יש לתכנן מראש ובנפרד.

  לעומת זאת יש מספר פרמטרים משניים שבהחלט ניתן להשפיע עליהם כבר בשלב תכנון ופיתוח אתר המכירות:

  1. נוחות השימוש באתר – האם ניתן להתמצא ולנווט בקלות בין מדפי המוצרים באתר?
  2. חוויית השימוש באתר – האם האתר מעניק חוויה/עיצוב שעושה חשק לקנות?

  מאחר וכפי שפתחנו מאמר זה, נוחות לרוב בא על חשבון נראות ונראות לרוב באה על חשבון נוחות, אנו נידרש לבחור מי מבין השניים חשובה לנו יותר, על כך נענה כעת ובקצרה 🙂

  יופי או נוחות: מי מייצר תוצאות טובות יותר?

  חברתנו המתמחה במתן שירותי ניהול אתרים מנהלת מתוקף אחריותה כמה מאות אתרים בדגש על אתרי מכירות. כלומר, ראינו את כל סוגי האתרים על מגוון סוגי המערכות גם לפני ואחרי שדרוגי עיצוב שונים. כפועל יוצא מכך, אנו נחשפים גם לסטטיסטיקה לביצועי אתרים אלו ויודעים לזהות אילו שינויים מובילים לגידול ואו קיטון במכירות ונתונים אלו נשקף לכם כעת,

  כדי לענות על שאלה זו, ניקח 2 סיפורי אמת מהשנה החולפת:

  מקרה ראשון:

  אתר אינטרנט מגזרי, פעיל למעלה משנה, עם תוצאות מעולות, אבל בעלת העסק חשבה שהגיעה העת לריענון עיצובי. בעיניה האתר הקיים היה יותר מידי סימטרי, מרובע, לא מדהים ביופיו. היא פנתה לסטודיו המתמחה בעיצוב מחדש של אתרי אינטרנט והם עיצבו עבורה אתר מדהים, אין מילה אחרת. אתר שפשוט מעורר השראה.

  • התוצאה: קריסה של כמעט 40% במכירות!

  מקרה שני:

  אתר אינטרנט בינלאומי, פעיל למעלה מ-3 שנים, עם תוצאות מדשדשות, האתר היה בעל נראות מרשימה ועם מוצרים נחשקים. בעל האתר ביקש לבצע מתיחת פנים המעדנת את האתר כך שתפנה לקהלים רחבים אף יותר ותאפשר ניווט מהיר יותר לקטגוריות הקצה בכמה קליקים בודדים, כתוצאה מהשינוי האתר נראה מעט פחות טוב אך נוח בהרבה לשימוש.

  • התוצאה: זינוק חד של 120% במכירות!

  מה? למה? איך זה הגיוני?

  הסטטיסטיקה לא משקרת. אילו דוגמאות כמובן אך רוב הנתונים מצביעים על מגמה זו, עדיף אתר נוח ונעים לשימוש על פני אתר מרשים, יפה וייחודי אך הדורש מהמשתמשים להפעיל כישורים מיוחדים בכדי להגיע ליעד..

  יש כמה סיבות לכך שנוחות מנצחת את היופי באתרי מכירות:

  1. מנועי החיפוש – מנועי החיפוש אוהבים אתרים פשוטים עם היררכיה ברורה ונקיה.
  2. משתמשים – הגולשים רגילים מבנה מסוים של אתר מכירות ואינם רוצים לעבוד קשה ברכישה.

  בסופו של דבר, אתרים כמו אמזון, איביי, עליבאבא ואחרים שמובילים את האיקומרס הבינלאומי אינם יכולים להיחשב כיפים. הם פרקטיים ונוחים לשימוש אבל לא ניתן להגיד שהם יפים. כמו כן, ברוב האתרים המוכרים יש מבנה קבוע לקטגוריות, לתפריטים, לסל קניות ולתשלום – זאת כי הגולשים רגילים למצוא את הכלים הללו במיקומים קבועים ואין סיבה לסבך אותם.

  אבל, הדוגמה הטובה ביותר להצלחת נוחות על פני יופי הנה אתרי אינטרנט מבוססים מערכת קונימבו הישראלית. בעלי אתרי מכירות של קונימבו זוכים לביצועים גבוהים יותר מיתר המערכות (כן, זה מפתיע גם אותנו!) וזאת בעיקר משום והעמוד מוצר שלהם שהנו אחיד אצל כלל הלקוחות עובד היטב מול הלקוחות. הגולשים סומכים על מבנה עמוד זה הכולל את כל החיזוקים וכל מה שנדרש בכדי להשלים רכישה.

  לסיכום,

  אם אתם בשלבי תכנון של אתר מכירות ואו שוקלים לעצב מחדש את האתר מכירות הקיים שלכם, אנו לא ממליצים לכם לוותר על הנראות אך אנו כן מפצירים בכם להעמיד את הנראות כחישוב משני לנוחות שימוש. קודם תכננו את הנוחות ואחר כך תמצאו דרכים להפוך את הנוחות גם לחוויית שימוש, בהצלחה! 🙂

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן