ייתכן שהאתר נפרץ

האתר נשבר לחלוטין: אם יש לכם אלמנטור והאתר פתאום נשבר, יש פתרון!

זה יכול לקרות לכל בעל אתר. יום אחד הוא נכנס לאתר האינטרנט והאתר שבור לחלוטין. ניתן לזהות את החלקים השונים באתר אבל אין סדר, אין עיצוב, הכל נראה הרוס. במקרים אלו,  יש לטפל בבעיה במהירות האפשרית וזאת כי האתר אינטרנט הוא הפנים של העסק.

טיפול באתר שנשבר לחלוטין

נתחיל מהסוף, זה לא סוף העולם. במרבית המקרים ניתן לתקן אתר שבור בתוך זמן קצר למדי ולהחזירו למצבו הקודם. אבל רגע לפני שאנו מסבירים איך לעשות זאת, תנו לנו להסביר לכם בתכלס מה בעצם קרה!


  צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


  אתר אינטרנט בנוי בצורה הבאה:

  1. מסד נתונים -מאין מחסן המכיל את כל התוכן (כמו אזור האיסוף באיקאה).
  2. מערכת ניהול תוכן – זהו המערכת המפעילה את האתר בפועל.
  3. תבנית עיצובית – החלקים שהגולשים וגם אתם רואים בפועל.

  אתר שבור במרבית המקרים הנו בעצם תבנית שבורה. כלומר, המערכת תקינה וכך גם כל התכנים שאמורים להיות מוצגים באתר בצורה ידידותית ונוחה. גם מערכת זו בנויה מכמה חלקים:

  1. קבצי קוד פעיל – שפת קוד היודעת לתפעל את המערכת.
  2. קבצי מדיה – התמונות/וידאו/אודיו שרואים כשנכנסים לאתר.
  3. קבצי שלד – ההוראות של האתר לדפדפן איך לסדר ולהציג את התוכן.

  מקור הבעיה כאשר אתר נשבר הנו לרוב דווקא בשלד של תבנית העיצוב. לשלד זה קוראים CSS.

  החיבור בין CSS ואלמנטור ושבירת האתר

  אלמנטור הנו תוסף פופלרי למדי למערכת ניהול התוכן מסוג וורדפרס. באמצעות אלמנטור ניתן לעצב אתרי אינטרנט בקלות ובמהירות מבלי לדעת קוד מכל סוג שהוא. מרכיבים רכיבים עיצוביים בעזרת כלי נוח להתאמה ולסידור ובעצם האלמנטור בעצמו יוצר עבורנו את הקוד שמופיע בפועל באתר.

  כדי שהמערכת תהיה גמישה, היא איננה יכולה להישען על שלד אחד ראשי כמו באתרים מבוססי תבנית, עליה ליצור עוד ועוד שורות קוד בשלד שהולך ומתפתח בהתאם לבחירות של בעל האתר עם בניית האתר וגם לאחר מכן. וזה בעצם המתכון לבעיה.

  ברגע שיש שימוש בתוספי זיכרון באתר ואו ברגע שיש תוסף אחר שיש בו חוסר תאימות מלא לצורכי האלמנטור, ייתכן ותהיה לאלמנטור בעיה לחולל את הקובץ CSS העדכני והפועל יוצא מכך שבעצם האתר כולו נשבר ונראה מזעזע ואין דבר יותר מעצבן מזה.

  הפתרון לתיקון אתר אלמנטור שבור

  אם אתם יודעים שהאתר שלכם מבוסס וורדפרס ואלמנטור (שמעתם מהמתכנת שבנה את האתר..) הרי שאתם יכולים לתקן את הבעיה בכמה שלבים פשוטים גם בכוחות עצמכם. להלן ההנחיות:

  1. כנסו לפאנל הניהול של האתר.
  2. גללו למטה ולחצו על הטאב "אלמנטור" בתפריט השחור.
  3. לחצו על "כלים" באפשרויות המשנה.
  4. לחצו על "יצירת קבצים מחדש" בשורה הראשונה.
  5. רוקנו זיכרון מטמון אם יש באתר שלכם תוסף כזה.

  אם תעברו כעת לאתר, תוכלו לראות שהאתר נראה תקין בשנית.

  במידה וזה נראה לכם מסובך מידי, ביכולתכם לפנות למנהל האתר שלכם ואו לפנות לקבלת שירותי ניהול אתרים מהחברה שלנו. מנהל אתרים מקצועי ידע לרוב לזהות את מקור הבעיה, לפתור את הבעיה עבורכם ובמהירות רבה. אם הסתבכתם ואו המנהל אתר שלכם אינו מצליח בכך, פנו לקבלת שירות מקצועי מחברה המתמחה בכך.

  איך יודעים מה גרם לאתר להישבר מלכתחילה?

  לא תמיד יודעים. כל עדכון של עמוד/פוסט/תוכן באתר ברגע שיש חוסר תאימות בין תוספים ואו בין תוספים לתבנית עיצוב עלולים לגרום לבעיה זו. במידה ורוצים להבטיח שקט נפשי ושהבעיה לא תשוב בשנית, ניתן בהחלט לבצע את הפעולות מעלה בכל פעם שעושים שינויים ואו לבדוק בגלישה בסתר שהאתר ממשיך להיראות כנדרש לאחר שינויים.

  מקווים שעזרנו, בהצלחה 🙂


   צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   תרגישו חופשי לתרום!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *