fbpx

לפני עשור או שניים, חברות פיתוח אתרים באמת בנו אתרים מאפס. וגם אם לא מאפס, הם בנו אותם על בסיס תשתיות פיתוח מסודרות שזכו לעדכונים מעטים ובפועל לא דרשו מבעל האתר להרבה תשומות. בשנים האחרונות, עיקר פיתוח האתרים – גם בחברות גדולות, מושתת על מערכות ניהול תוכן מבוססות קוד פתוח כדוגמת וורדפרס, ווקומרס, מג'נטו ודרופל. מצב זה אמנם האיץ והוזיל את עלות הפיתוח של האתרים אך יצר בעיות מסוגים אחרים.

במאמר זה נסקור את מגוון סוגי הבעיות ונציע גם שירות לפתרונן.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  שירותי פתרון באגים באתרים

  יש 2 דרכים מובילות לפיתוח אתרים בקוד פתוח בעידן זה:

  1. שימוש בתבנית פיתוח – תבנית עיצוב המותאמת לצורכי לקוח בהתאמה אישית.
  2. שימוש בתוספי פיתוח – תוסף עיצוב המאפשר התאמה רחבה של האתר לצורכי לקוח.

  מאחר ואתרי אינטרנט בקוד פתוח נשענים על מערכות ניהול תוכן שמתעדכנות כל הזמן, גם הרחבות למערכת כדוגמת תבניות עיצוב ותוספים דורשים עדכונים תדירים. בחברות פיתוח מקצועיות יפתחו אתרים על בסיס תבניות פיתוח וזאת כדי להקטין למינימום האפשרי את החיכוך בין שינויי מערכת ותצוגת האתר.

  לדוגמה, אם יש עדכון משמעותי למערכת ניהול התוכן, התבנית פיתוח אף היא תוציא עדכון מותאם שיאפשר לכם לבצע עדכון בטוח לתבנית העיצוב (במידה והשתמשו בתבנית בן כנדרש) מבלי שיהיה כל חשש לשינוי עיצובי ופגיעה באתר.

  מצד שני, לא מעט חברות פיתוח כיום מפתחות באמצעות תוספי פיתוח כדוגמת אלמנטור, דיוי, בייקרי ואחרים והם יוצרים שלל בעיות בכל פעם שיש עדכון וזאת בעיקר משום שתוספים אחרים התעדכנו בקצבים שונים.

  לדוגמה, אתר מכירות מבוסס וורדפרס ידרוש עדכונים תדירים של תוסף ווקומרס. לעתים התוספי עיצוב לא עומדים בקצב ואו בהתאמה נדרשת ואז כתוצאה מעדכון חובה (אבטחה) האתר נשבר ואו מתחיל להציג נתונים חסרים וזה מעצבן.

  סוגי בעיות נפוצות באתרי אינטרנט

  יש מגוון רחב של בעיות אפשריות באתרי אינטרנט, להלן מקצתן:

  1. האתר נשבר – מראה שבור/לא סימטרי.
  2. תמונות לא נטענות – תמונות שהוצגו כנדרש לא מוצגות יותר.
  3. שגיאות מוצגות – הלקוחות נחשפים לשורת קוד לא רצויות.
  4. שגיאות 404 – עמודים קיימים נעלמו/השתנו ללא צורך.
  5. אי זמינות – המערכת אינה מגיבה בזמן סביר למשתמשים.

  בהרבה מקרים, אתרים שחווים חלק מהבעיות הללו חווים גם בעיות נוספות. כלומר, מקור הבעיה הנה אי תאימות בין תוספים ואו בין תוספים למערכת וכך נוצרים שילוב של איטיות, שגיאות, שבירת האתר ועוד.

  מה נכלל בשירות פתרון באגים באתרים?

  במידה ואתם חווים באגים נשנים. כלומר, כל הזמן מוצאים את עצמכם במרדף אחרי תיקון באגים באתר. אתם יכולים להיעזר בשירותינו, שירותי חברת ניהול אתרים אשר תבצע עבורכם בקרה מעמיקה באתר ותבצע שורת פעולות תיקון ופעולות מנע כדי להעניק לכם קצת שקט נפשי.

  בחברה כמו שלנו, אנחנו יכולים לפעול בשני דרכים עיקריות:

  1. שירות חד פעמי – יקר, נקודתי אך יעיל.
  2. שירות מתמשך – ריטיינר חודשי קבוע לכל בעיה שלא תצוץ.

  בשירות חד פעמי, הבאג יאותר, יטופל והאתר יחזור לפעילות תקינה אך אין כל הבטחה שבעדכון גרסה עתידי הבעיה לא תשוב על עצמה. בריטיינר חודשי מצד שני אנחנו אחראים גם לבעיות עתידיות אז לפעמים שווה לנו להשקיע יותר ולפתח חלק בעייתי באתר מחדש כדי להבטיח אי הישנות מקרים אלו.

  לסיכום,

  אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, לקבל הצעת מחיר ואו לבדוק האם נכון לתקן את האתר ואו לבחון שדרוגו אחת ולתמיד. בהצלחה 🙂

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן