fbpx

אמנם אנו חברת ניהול אתרים ולכן משתדלים לבנות כמה שפחות אתרי אינטרנט. אך, למרות זאת, בערך פעמיים בשבוע אנו מקבלים שיחה מבעלי עסקים שבוחנים הקמת אתר או חנות אינטרנטית על בסיס מערכת וורדפרס ורוצים לשאול אותנו כמה זה צריך לעלות (והאם אנו נוכל לנהל להם..). במאמר זה, אנו ננסה להציג את התשובה שאנו מעניקים ללקוחות שפונים אלינו בכדי שאתם תוכלו להסיק מסקנות על בסיס הידע הרב שנצבר בחברה שמנהלת בפועל מאות אתרים!

בניית אתר וורדפרס – סקירה קצרה

יש סיבה לכך שכולם מחפשים לבנות אתר דווקא על בסיס מערכת ניהול האתרים של וורדפרס. מדובר במערכת נוחה מאוד לניהול עם ספריה אין סופית של עיצובים ותוספים שהופכים אותה לכל-יכולה. כמו כן, מאחר ויש כל כך הרבה מתכנתים ומנהלי אתרים שיודעים לעבוד עמה, התחרות גדולה יותר ולכן עלויות הפיתוח נמוכות משמעותית מאשר כל מערכת ניהול תוכן (CMS) אחרת.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  לא משנה אם אתם צריכים דף נחיתה, אתר תדמיתי, אתר שירות ואו אתר מכירות, כמעט תמיד האפשרות הטובה ביותר תהיה וורדפרס. לכן, השאלה שלכם אינה צריכה להיות האם לבנות אתר על בסיס וורדפרס ואו על בסיס מערכת ניהול אחרת, אלא כמה זה יעלה לי לעשות את זה נכון!?

  כמה עולה לבנות אתר וורדפרס?

  כמו בכל תחום אחר, העלות של פיתוח אתר וורדפרס תלויה במגוון פרמטרים. אך העיקריים שבהם יהיו:

  1. מיהו הגורם המפתח?
  2. מה רמת העיצוב שתרצו?
  3. מה מידת המורכבות בפיתוח?
  4. מה התכניות העתידיות עם האתר?

  במאמר זה, אנו נפרוס את מרכיבי העלות של המחיר לבניית אתר וורדפרס בהתאמה לארבעת הפרמטרים הללו כדי שתוכלו להבין מהו המחיר הראלי לאתר שאכן יעמוד בציפיות שלכם!

  1. כמה עולה לבנות אתר וורדפרס לפי חברה

  המערכת תהיה אותה המערכת, העיצוב אף הוא יכול להיראות זהה בפיתוח בחברות שונות, אך המחירים יהיו שונים לגמרי:

  • בניית אתר וורדפרס עם פרילנסר: המחיר ינוע בין 2,000-5,000 ש"ח בממוצע.
  • בניית אתר וורדפרס עם עוסק מורשה: המחיר ינוע בין 4,000-12,000 ש"ח בממוצע.
  • בניית אתר וורדפרס עם חברה בע"מ: המחיר יחל ב-8,000 ש"ח ומעלה.

  לא תמיד עצם העובדה שמדובר בעוסק או חברה מעידים על כך שהתמורה תהיה טובה יותר. לעתים אפילו להיפך. פרילנסר יכול "להתעבד" על העבודה עם הרבה זמן פנוי להשקיע בכם ואילו בחברות לעתים ישקיעו את המינימום הנדרש וזאת כי יש להם עומס מלקוחות אחרים..

  • למה בכל זאת יקר יותר בחברה? בעיקר בגלל שלחברה יש יותר הוצאות על משרד, עובדים, שיווק ועוד והם חייבות לגלם עלויות אלו במחירי השירותים שלהן.
  • למה בכל זאת כדאי לעתים לבחור בחברה? בעיקר בגלל שחברות נוטות לעמוד בזמנים ולספק ביטחון רב יותר ביכולתן להשיג את היעדים הנדרשים לכם.

  מה עדיף? זה מאוד תלוי בסט הדרישות שלכם. על כך כמובן בסעיף הרלוונטי במדריך זה.

  2. כמה עולה לבנות אתר וורדפרס לפי עיצוב

  במרבית המקרים, זה המפתח האמיתי להערכת עלות לבניית אתר וורדפרס. זאת משום שאין באמת עבודה על פיתוח האתר (המערכת כבר מוכנה לשימוש). אלא העבודה ברובה נעשית על תבנית העיצוב – אם תרצו החלון ראווה של העסק שלכם.

  כמו בכל תחום, יש רמות שונות של עיצוב:

  • רמה בסיסית – רכישת תבנית עיצוב והתאמתו ללקוח.
  • רמת ביניים – רכישת תבנית פיתוח ועיצוב האתר ללקוח.
  • רמה גבוהה – פיתוח תבנית עיצוב מאפס (לרוב מבוסס מיתוג).

  מרבית אתרי הוורדפרס נבנים כיום על בסיס תבניות עיצוב מוכנות שדורשות התאמה או אם תרצו "גיור" משמאל לימין לימין לשמאל (שפת קריאה). זאת בעיקר משום שמדובר בדרך המהירה והזולה ביותר לבנות אתר וורדפרס.

  אבל, אם רוצים להטמיע יכולות מתקדמות יותר ואו להשקיע במיתוג, עלויות הפיתוח מזנקות משמעותית ולרוב דורשות מערכת שונה של כוח אדם – כלומר, יש צורך בחברה ולא סתם פרילנסר לביצוע העבודה.

  העלויות לפי רמות העיצוב:

  • בניית אתר וורדפרס עם עיצוב בסיסי – 2,000-5,000 ש"ח
  • בניית אתר וורדפרס עם עיצוב ביניים – 4,000-8,000 ש"ח
  • בניית אתר וורדפרס עם מיתוג ורמה גבוהה – יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

  מאחר ואתר אינטרנט נבנה פעם אחת ומשמש לשיווק ולתדמית להרבה מאוד שנים, לעתים שווה להשקיע יותר וליהנות תדמית מרשימה יותר מול הלקוחות.

  3. כמה עולה לבנות אתר וורדפרס לפי מורכבות

  לרוב, אתרי וורדפרס אינם מורכבים מידי לפיתוח, אך בהחלט ניתן להפוך גם אתר וורדפרס לפרויקט מורכב למדי במידה ונוגעים בקוד מקור של המערכת ואו יוצרים תוספי מערכת בהתאמה אישית בכדי לעמוד בדרישות הלקוח. ככלל, ככל שהמורכבות של הפיתוח עולה, כך פחות ופחות פרילנסרים ועסקים קטנים יכולים לגשת לפרויקט ולכן המכפלות בעלויות הפיתוח גדולות בהרבה.

  יש מספר סוגי פיתוחים נפוצים לוורדפרס:

  • פיתוח יכולות מכירה (חנות אינטרנטית) – מייקר את עלות בניית אתר וורדפרס בכ-2,000 ש"ח
  • פיתוח יכולות מנוי (קהילה/היכרויות) – מייקר את עלות בניית אתר וורדפרס בכ-5,000 ש"ח
  • פיתוח יכולות חישוב (מחשבונים/הערכות) – מייקר את עלות בניית אתר וורדפרס בכ-3,000 ש"ח

  פיתוחים מסוגים אלו מבוססים על כלים קיימים כבר בשוק ולכן יש להתאימם לשפה ולרוח המותג אך הפיתוח עצמו אינו מורכב מידי. לעומת זאת, כאשר רוצים התאמה מלאה של המערכת לצרכים של העסק, (לדוגמה: אתר מכרזים, אתר השוואת מחירים..) עלויות הפיתוח יכולות לזנק גם בעשרות אלפי שקלים רבים

  4. כמה עולה לבנות אתר וורדפרס מוכן לשיווק

  מה שאותנו הכי מעניין זה החלק הניהולי/שיווקי של האתר. ישנם אתרי אינטרנט שנבנים ונראים מעולה אך אף אחד לא נתן את הדעת לצרכים השיווקיים שעתידים לבוא. כך לדוגמה, ישנם אתרים שנבנו בצורה כזו שאין לעמודים מבנה היררכיה נגיש ואו שתמונות באתר אינם כוללות ערכים חלופיים שהופכים את גוגל לעיוור לתמונות באתר וכן הלאה..

  כאשר יש תכניות לשווק את האתר בתצורה של קידום אורגני ואו פרסום ממומן, חשוב להבהיר זאת מראש לחברת הפיתוח כדי שהיא תדע לתכנן את העיצוב והתוכן בהתאמה. כן, גם זה מייקר במידה מסוימת את העלויות של בניית אתר וורדפרס אך מדובר בהפרשים זניחים של בין 1,000-2,000 ש"ח בלבד בכלל סוגי האתרים.

  לסיכום, כמה יעלה לי לבנות אתר וורדפרס?

  בתכלס, ישנם טווחי מחירים סבירים לסוגים השונים של האתרים:

  • עלות בניית אתר תדמית העונה על כל הצרכים: 6,000-10,000 ש"ח.
  • עלות בניית אתר מכירות העונה על כל הצרכים: 8,000-14,000 ש"ח.
  • עלות בניית אתר שירות העונה על כל הצרכים: 8,000-12,000 ש"ח.
  • עלות בניית אתר עמותה העונה על כל הצרכים: 4,000-8,000 ש"ח.

  כן, ניתן לשלם פחות ואו יותר על כל סוג אתר מעלה בהתאם לקריטריונים מעלה. אבל אם רוצים ליהנות מאתר באיכות גבוהה ובעיצוב נאה שנבנה עם הכנה לשיווק, אלו המחירים הנכונים ביותר בשוק.

  לא, אנחנו מעדיפים לא לבנות אתרים ולכן אין לנו שום אינטרס לקבוע סכומים גבוהים מאילו הראליים בשוק. אנו כן בונים אתרים ללקוחות הרוצים ניהול מתוך הבנה שהבניה מראש תחסוך לנו הרבה מאוד שעות עבודה על התאמת האתר לאלו הרוצים בכך.

  רוצים לבנות אתר ושהוא באמת יתפקד? מעוניינים שהאתר שלכם יביא עבודה לעסק? אתם תרצו ככל הנראה שירותי ניהול אתרים ואנו נשמח להכיר אתכם כבר בשלב זה ולעזור לכם לקבל החלטות נבונות. לכן, הרגישו חופשי להתקשר ולהתייעץ איתנו אודות הצעות המחיר שקיבלתם ונשמח לעמוד לרשותכם ללא עלות וללא התחיייבות. בהצלחה!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן