fbpx

אנחנו חברת ניהול אתרים, לא חברת פיתוח אתרים. לכן, מטבע הדברים אנו לא בונים אתרי אינטרנט חדשים. אבל, אנו בהחלט מנהלים את כל סוגי האתרים על גבי מגוון רחב של פלטפורמות ו-WIX היא אחת מהן. מאחר וכך, אנו ננסה לענות למתלבטים אודות בניית חנות אינטרנטית מבוססת וויקס מהצד שלנו, הצד של מנהלי האתרים.

האם לבנות חנות אינטרנטית בוויקס?

כחברה המנהלת מאות אתרי אינטרנט, אנו נתקלנו עד היום בכל סוגי מערכות ניהול התוכן לאתרים. בצד אתרי התדמית, יש לא מעט אתרי אינטרנט מוצלחים אשר מבוססים על וויקס (קידום של האתר זה סיפור אחר..) ואין על כך דיון שזהו פתרון אפקטיבי וזול לנוכחות תדמיתית ברשת, אבל מה בכל הקשור לאתרי מכירות? האם נכון לבנות אתר מכירות על בסיס וויקס? באנו לענות.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  נתחיל מהסוף, לא. לא מומלץ לבנות חנות אינטרנטית על בסיס וויקס!

  כאשר תכננו את הממשק של וויקס, חשבו על הנגשת עולם האתרי אינטרנט לבעלי העסקים הקטנים עם התקציבים המוגבלים. לכן, העניקו אתרים ללא עלות ואו אתרים בעלות נמוכה במיוחד ואפשרו לבעלי האתרים להשתמש במגוון עיצובים מוכנים ובכלים נוחים לעיצוב עצמאי של האתר.

  אבל, ככל שהמערכת טובה ונוחה לניהול ויזואלי, היא איננה עונה בצורה טובה על הצרכים הרבים מאוד של חנויות אינטרנטיות. לשם כך, הוקמה מתחרה עקשנית וטובה בהרבה בשם שופיפיי שמתמחה במתן פתרונות לחנויות אינטרנט בלבד.

  חלופות למערכת וויקס

  החלופה הישירה לוויקס בכל הקשור לאתרי מכירות הנה כמובן מערכת שופיפיי. שניהם זולים למדי ומאפשרים הקמה מהירה של חנות אבל שופיפיי תוכננה מראש עבור חנויות אינטרנטיות – התוצאה כמובן ברורה.

  מעבר לכך, מומלץ לבחון מערכות ניהול בקוד פתוח כדוגמת וורדפרס או מג'נטו שאמנם יקרות יותר בטווח הקצר אך זולות בהרבה בטווח הארוך כאשר מחשבים את זמן העבודה ואת התוצאות שניתן להשיג באמצעותן.

  בראי של ניהול אתרים, התוצאות שאנו יודעים להשיג עם אתרים מבוססי קוד פתוח כפולים ואף מושלשים ביחס לתוצאות שאנו משיגים בחנויות מאולצות כדוגמת חנויות וויקס.

  תשובות לשאלות רבות בנושא זה

  מאחר ויש לרבים שאלות המשך בנושא זה, להלן כמה מהחשובות שבהם (הוסיפו שאלות בתגובות ונענה גם עליהם):

  שאלה: וויקס היא חברה ענקית, היא התאימה עצמה לחנויות?

  תשובה: כן, וויקס בהחלט עשתה לא מעט מאמצים בכדי להתאים את המערכת לשימוש כחנות אינטרנטית, אבל למרות הכל, זה לא מתקרב ליכולות של החלופות.


  שאלה: איפה בדיוק וויקס נכשלת בכל הקשור לאתרי מכירות?

  תשובה: המערכת לגמרי תומכת במכירה (יש סל, קופה, תשלום) אבל בחנויות אינטרנטיות יש צורך במגוון רחב של כלים נוספים שפשוט אין בוויקס – ממשוק לחברת שליחויות, עבודה עם מגוון חברות סליקה, מועדוני לקוחות ועוד..


  שאלה: ומה אם אני עסק קטן? האם חנות וויקס עדיין לא תתאים?

  תשובה: אם אתם מוכרים מוצר וירטואלי ומחייבים כרטיסי אשראי דרך פייפאל, וויקס תוכל להספיק לכם. מצד שני, אם יש לכם מספר רב של מוצרים וברצונכם לראות מכירות משמעותיות דרך החנות, לצערנו זה פשוט לא מספיק.


  שאלה: האם ניהלתם חנויות וויקס גדולות? אם כן, מה החוויה?

  תשובה: כן. ניהלנו מספר פעמים חנויות וויקס עם מספר רב של מוצרים. בכל הפעמים כמעט כל דרישה מצד הלקוח נענתה שנכון למועד זה אין פתרון זמין בנמצא (מגבלות מערכת של וויקס) כמו גם החנות הייתה איטית למדי. בשלב כלשהו, בעל החנות ביקש לעבור למערכת ניהול בקוד פתוח..


  לסיכום,

  שה לא שאי אפשר להקים חנות אינטרנטית בוויקס. ניתן להקים חנות והיא תעבוד היטב. אבל, צפו לאיטיות מסוימת, למגבלות רבות כתוצאה מכך שספריית רכיבי המכירות דלה למדי (נכון לשנת כתיבת שורות אלו) וצפו גם להרבה עבודה ידנית על כל עסקה ועסקה וזמן אף הוא שווה כסף.

  מאחר ויש מערכות ניהול בקוד פתוח שעלות הקמתם החד פעמית נעמדת באלפים בודדים, מומלץ להשקיע מעט יותר בהתחלה אך לא להיתקע בהמשך.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן