מכירה באמזון - איך מוכרים באמזון?

תפעול אתרי איקומרס עבור עסקים קטנים וחברות גדולות – כמה עולה?

תפעול אתרי איקומרס אינו עניין שולי שעושים על הדרך בסוף יום כחלק מאותן משימות שנדחות עוד ועוד עד שמוצאים זמן לטפל בהם. מדובר בסדרת פעולות שוטפות שיש לעשות ברמת עדיפות עליונה ובזמן אמת וזאת מאחר ואתר האיקומרס של העסק משמש הן כסניף וירטואלי של העסק והן כפנים של העסק לכלל הלקוחות המבררים אודותיכם בטרם הגיעם לעסק הפיזי.

מסיבה זו, עסקים קטנים, בינוניים וגדולים נדרשים להגדיר עובד שתפקידו לתפעל את אתר הסחר וזאת. ניתן לעשות זאת באמצעות עובד שכיר בחברה ואו בעזרת עובד חיצוני/מיקור חוץ דרך חברת ניהול אתרים. על תפעול אתרים והעלויות במאמר זה.


  צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


  תפעול אתרי איקומרס

  בשיחות עם לקוחותינו, עסקים קטנים ואף רשתות גדולות, אנו למדים על התקדמות המסחר האלקטרוני עבורם לאחר תקופת הקורונה. אחת המסקנות של כלל לקוחותינו, האתרים אמנם אינם אחראים לרוב המכירות של העסק, לעתים אף לחלק מזערי מסך ההכנסות אך היקף הפעילות גדל בהתמדה ולכולם ברור שהעתיד נמצא באון ליין.

  השילוב בין הכנסות נמוכות אך צפייה גבוהה יוצר התנגשות (ההשקעה מול התמורה) ולכן החזקת צוות עובדים INHOUSE לרוב אינה משתלמת ומכך שהם מחפשים ומכירים אותנו, חברת ניהול אתרים שמתמחה בלקיחת המושכות ובתפעול מלא של האתר בעלויות נמוכות משמעותית מאשר החזקת עובד בתוך הארגון.

  כלומר, השאלה הגדולה איננה אם הם יכולים לתפעל את האתר איקומרס שלהם עצמאית – הם יכולים! אלא איך ניתן לתפעל אתר איקומרס ולהגדיל מכירות במינימום התעסקות ועלויות  ועל כך בדיוק נענה כעת.

  כמה עולה תפעול אתרי איקומרס?

  נתחיל ונאמר – שירותי תפעול אתרי איקומרס במיקור חוץ אינו תמיד הפתרון הנכון. ישנם מקרים בהם אין ברירה ויש צורך להחזיק צוות פנימי ומיקור חוץ פשוט לא יהיה כלכלי. אך, ב-90% מהמקרים, הצרכים של העסק מאפשרים שירותי תפעול במיקור חוץ.

  אז כמה זה עולה? ובכן, זה מעט תלוי בסוג העסק, במידת תנודתיות המחירים, בהיקף השינויים הנדרשים ועוד. אך ניתן בכל זאת לחלק את העלויות לכמה מדרגות ובכך לנסות לענות על שאלה זו,

  • תפעול אתר איקומרס חדש – טווח של 2,000-5,000 ש"ח לחודש.
  • תפעול אתר איקומרס מבוסס -טווח של 2,000-3,000 ש"ח לחודש.
  • תפעול אתר איקומרס מבוסס וגדול – טווח של 3,000-6,000 ש"ח לחודש.

  נסביר כעת על חלוקת העלויות,

  עלות תפעול אתר איקומרס חדש:

  בכל הקשור לתפעול אתר, ההיגיון מעט הפוך. בעל אתר איקומרס חדש עוד לא מרוויח כסף, עדיין בתהליכי השקעה, אך נדרש להשקעה גדולה יותר מאשר מתחרים שכבר פעילים מזה זמן. זאת בעיקר משום שהקמת מאות ואו אלפי מוצרים חדשים באתר ומעבר על כל אחד ואחד מהם תוך יצירת ערך לגולשים, הטמעת מטה דאטה לצורכי קידום אורגני ועוד שלל פעולות נוספות שיש לעשות דורשים הרבה יותר זמן. יתרה מזאת, מאחר וגוגל אינו מכיר באתר החדש, כל פעולה דורשת הרבה יותר סבלנות.

  אך, היתרון באתר איקומרס חדש, שבמידה והאתר מתופעל מלכתחילה על ידי מנהלי אתרים מקצוענים, יש לאתר זה סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד ואף פוטנציאל לעקוף בסיבוב את האתרי איקומרס הוותיקים שפשוט לא עשו את העבודה מלמטה למעלה בצורה הנכונה.

  עלות תפעול אתר איקומרס מבוסס:

  תפעול אתר איקומרס וותיק, כלומר, אתר שיש לו שנה או שנתיים של וותק, דורש הרבה פחות עבודה וזאת כי מרבית המוצרים כבר קיימים בה. יתרה מזאת, ישנם ביטויים מקודמים כבר ומספיק דאטה בכדי להבין מה ניתן לעשות ברמה תפעולית בכדי להגדיל מכירות, בכדי לשפר ביצועי אתר במנועי החיפוש וכמובן בכדי לעקוף את המתחרים.

  למרות האמור, עדיין יש עבודה רבה לעשות מידי יום בכדי לשמור על האתר אטרקטיבי. בין היתר נרצה לעדכן מחירים, מלאים, שיוכים לקטגוריות, תגיות, מבצעים ועוד שלל פעולות נוספות שיאפשרו לאתר להופיע בדיוק היכן שהגולשים מחפשים ומצפים לראות אותנו..

  עלות תפעול אתר איקומרס מבוסס וגדול:

  אתרי אינטרנט של רשתות אופנה ואו אתרי אינטרנט של רשתות מוצרי חשמל נוטים לדרוש תפעול שוטף ברמה גבוהה במיוחד. זאת משום שיש מידי יום עשרות עד מאות שינויים שונים הן במחירים, הן במלאים והן במבצעים. כמו כן, יש השקעה רבה יותר בדיוורים, בפעילויות שיווקיות אופליין הדורשות תמיכה מצד האתר ועוד.

  ועדיין, עלות תפעול אתר איקומרס של חברה גדולה תהיה זולה בהרבה במיקור חוץ מאשר בהחזקת עובד או שניים בתוך הארגון על כל התנאים הנדרשים ועל כל הצורך לנהל את הצוות הנ"ל תחת מנהל השיווק בארגון.

  לסיכום,

  אין ספק. אתם חייבים לתפעל את האתר איקומרס של העסק. זה לגמרי העתיד. אבל, בהחלט רצוי לתכנן את ההוצאות סביב האתר כך שהאופרציה תהיה כלכלית ולאורך זמן. רוצים להתייעץ איתנו, השאירו פרטים ונשמח לעזור גם לכם להחליט נכון!


   צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   תרגישו חופשי לתרום!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *