אתר אינטרנט עם טכנולוגיית פלאש בעמוד הבית

עדכון אתר פלאש – הדפדפן מציג שגיאה גדולה? האתר שלכם חייב שדרוג דחוף!

יש לכם אתר אינטרנט מבוסס פלאש (SWF) ואתם מרגישים שנותרתם מאחור? אתם והלקוחות שלכם נכנסים לאתר האינטרנט של החברה ורואים ריבוע אפור עם הודעת "הפלאגין הזה אינו נתמך", כנראה שהגיע הזמן לשדרוג (בניה מחדש) של האתר.

ניהול אתרי פלאש

לפני כשני עשורים אתרי אינטרנט נראו נורא ואיום. הן היו לא סימטרים, לא נוחים לשימוש ובעיקר לא קריאים. כחלק מההתמודדות עם בעיה זו, בעלי עסקים בחרו לפנות לבנות את האתר אינטרנט שלהם בתצורת פלאש כקובץ SWF שאפשר חוויית שימוש נאותה ואפילו אפקטים מיתוגיים שונים.


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


אבל, החל משנת 2017 כאשר אדובי הודיעה על סיום תמיכה בשפה זו החל משנת 2020, רבים קראו את המפה נכון והבינו שהשפה גוססת ויש לוותר על השימוש בה כליל (בעיקר לטובת HTML5).

כחלק מהשינוי, הדפדפנים הפופולריים גוגל כרום במחשבים הנייחים ובמכשירי האנדרואיד וספארי במכשירי האייפון שחולשים יחד על 85% מהשוק הודיעו על סיום תמיכה בשפה. במילים אחרות, כדי ליהנות מאתר המכיל פלאש על המשתמש לעשות אחת מהשניים:

  1. להיכנס להגדרות הדפדפן ולהפעיל את היכולת.
  2. להתקין תוסף פלאש שיתמוך בהצגת היכולת.

זאת בעיקר מאחר ושפה זו דורשת משאבי מעבד רבים ומכבידה משמעותית על התפקוד של הדפדפנים. רק אחוזים בודדים יעשו את הנדרש כדי להפעיל את היכולות הללו וזאת לרוב רק בגלל שיש משרדי ממשלה שעדיין עושים בטכנולוגיות אלו שימוש ומאלצים משתמשים בכך.

עדכון אתר פלאש

בשנת 2020 יש ציפיות רבות מאתר האינטרנט ועליהם פלאש מתקשה להתמודד, להלן רק כמה דוגמאות לבעיות בשימוש באתר פלאש:

  • האתר נטען במכה אחת ובאיטיות רבה למדי.
  • האתר שוקל הרבה ולכן מצריך רוחב פס גבוהה.
  • האתר אינו מותאם למכשירים סלולריים.
  • האתר אינו מאפשר קידום אורגני (גוגל לא קורא את האתר בהצלחה)
  • האתר אינו מונגש לבעלי מוגבלויות כמחויב בחוק החל משנת 2018.
  • האתר מחייב ניווט ארוך בכדי להגיע לתוכן רלוונטי.
  • האתר אינו מאפשר עריכה ושינויים לפי צורך אקראי.

אלו רק מקצת הבעיות באתרי פלאש. כלומר, אין דילמה אמיתית באשר לעריכת אתר פלאש או לבנייתו מחדש בתצורה נכונה ובהתאמה לדרישות השוק בשנת 2020.

שדרוג אתר פלאש

במידה והשתכנעתם שהגיע הזמן לשדרג את האתר, עליכם לקחת בחשבון שמדובר בפועל בתהליך בניה מחדש של האתר כולו. לא ניתן להתבסס על הקוד הקיים ויש לבנות את האתר 100% מההתחלה. כמו כן, יש צורך בהעתקה הדבקה מסודרת של התכנים הרלוונטיים בין האתר הישן והאתר החדש ובביצוע הפניות 301 לכתובות החדשים של התוכן.

למרות הכאב ראש, אין מנוס משדרוג אתר הפלאש של העסק מאחר ובהישארות עם האתר הקיים אתם עוברים על החוק (נגישות) ופוגעים בלקוחות (85% מהם לא יוכלו לקבל מידע) ובעצם אין כל ערך באתר האינטרנט כאשר הוא אינו משרת לקוחות קיימים ואו מייצר לקוחות חדשים.

החדשות הטובות הן שניתן לפתח אתרי אינטרנט עם חוויית שימוש דומה ואף טובה מאשר באתר הפלאש באמצעות שפות מתקדמות שאף מזוהות היטב על ידי מנועי החיפוש והגולשים לשביעות רצון כל הצדדים.

רוצים לבנות את האתר מחדש?

אין בעיה, השאירו פרטים בתחתית מאמר זה ואו בעמוד יצירת קשר ואנו ננסה להתאים לכם את הפתרון הטוב והמהיר ביותר בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ובהתאמה מלאה לכל סוגי המכשירים והדפדפנים.

רוצים להתייעץ בנושא, הרגישו חופשי להרים אלינו טלפון, מבטיחים להעניק ייעוץ ללא עלות וללא כל התחייבות. בהצלחה!


צריכים עזרה? התייעצו בחינם עם מנהלי האתרים של WEmanage!


0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *