fbpx

כאשר הכל עובד כמו שצריך, רוב בעלי האתרים יעדיפו להשאיר את האתר אינטרנט שלהם מאוחסן בחברת האחסון עמה הם החלו את הדרך. אך, כאשר דברים מסתבכים ויש בעיות, רבים בוחנים מעבר לאחסון אחר ואחד ההתלבטויות הנו בין אחסון מקומי לבין אחסון בינלאומי. אז מה עדיף?

אחסון אתר בארץ או בחו"ל

כדי לענות על השאלה, איזה מבין האחסונים עדיף, צריך לקחת צעד אחד לאחור ולהדגיש שהשרתים והטכנולוגיה בהם חברות האחסון בכל העולם הנם די זהות. לכן השאלה לרוב אינה באשר לטכנולוגיה של האחסון כמו למיקום של האחסון.

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  המשמעות של מיקום בכל הקשור לאחסון:

  כאשר גולש ממוצע נכנס לאתר האינטרנט שלכם, הוא בעצם מבצע "הורדה" של העמוד על כל המדיה שבו למחשבו האישי בכדי לצפות בו. הקבצים מורדים באופן זמני והדפדפן מנתח ומתרגם אותם לתצוגה אותה הגולש רואה. מאחר ורשת האינטרנט בנויה כך שכדי לגשת לשרת יש לעבור דרך מספר רב של נקודות חיבור (שרתים או מחשבים מקשרים), קצב ההורדה יהיה נמוך יותר ככל שהשרת ממנו אנו מורידים את הקבצים רחוק יותר ממיקומנו הפיזי.

  בשנים האחרונות, קצב הגלישה עלה משמעותית ולכן לרוב לא נרגיש שינוי דרמטי בין שרת מקומי לבין שרת הממוקם בחו"ל אלא אם אנו צופים בצפייה ישירה ואו משחקים במשחק לייב בו יש העלאה והורדה באיכות גבוהה ובנפחים גדולים במיוחד.

  עם רקע זה, ניגש ישר לתשובות..

  איפה עדיף מבחינת עלות, אבטחה ומהירות?

  רגע לפני שעונים, חשוב לדעת שמדובר בתשובות רוחביות והם אינם מתייחסות לחברת אחסון זו או אחרת. כלומר, ייתכנו מקרים יוצאי דופן לשני הכיוונים ויש לקחת זאת בחשבון.

  בחירת אחסון מבחינת עלות:

  מבחינת עלות, כמעט תמיד עדיף לבחור בחברות אחסון בחו"ל, בחלק מהחברות אחסון בחו"ל יש מחירים שנמוכים ב-70% מאלו שמוכרים בישראל. זהו פער קטן למדי שלא מצדיק אחסון בחו"ל באתרי תדמית קטנים אך פער אדיר עבור סוכנויות דיגיטל ואו בעלי אתרי אינטרנט גדולים עם תעבורה רבה.

  בחירת אחסון מבחינת מהירות:

  מבחינת מהירות, נקודת הפתיחה של חברות האחסון בישראל טובה יותר מאשר חברות האחסון בחו"ל. אך, בשימוש נבון ברשתות CDN (פריסת שרתים המקצרת טווח הגעה לשרת יעד), ניתן לשמור על זמני טעינת אתר זהים גם כאשר האחסון ממוקם הרחק בארצות הברית.

  כן, יהיו פערים מאוד מאוד קטנים לטובת האחסון בישראל. אך גוגל כבר ציינו מספר פעמים שהערך במהירות אתר הנו כאשר האתר מאוד מהיר ואו מאוד איטי. שינוי של מילי שניה לטובה באחסון ישראלי לא יקנה חוויית שימוש טובה יותר בהכרח ולכן אין לזה ערך מבחינת קידום אורגני.

  בחירת אחסון מבחינת אבטחה:

  מבחינת אבטחה, הנושא מעט מורכב. מצד אחד, יש לא מעט בעיות עם חברות אחסון בחו"ל (במיוחד הזולות שבהם..) לצד שירות בשפה זרה שמקשה על התאוששות ממקרי אבטחה חריגים. מצד שני, החברות בארץ מאוימות הרבה יותר בהתקפות של קבוצות אנטי ישראליות וכך היה באפריל האחרון כאשר עשרות אלפי אתרי אינטרנט המאוחסנים בחברת אחסון ישראלית הותקפו והושחתו תוך ניצול מערכת הניהול של שרתי הלקוחות.

  לסיכום,

  לטעמנו, אין סיבה לבחור בחברת אחסון ישראלית (מעבר לציונות ופרנסה לישראלים), יש פתרונות טובים למדי בחברות אחסון בינלאומיות במחירים נמוכים בהרבה. מצד שני, במידה ואתם רוצים זמינות ושירות בשפה העברית ואו במידה ואתם רוצים לקזז עלויות יחד עם מע"מ, הרי שיש לא מעט חברות אחסון ישראליות שישמחו לעמוד לרשותכם ובמחירים טובים למדי למרות הכל. בהצלחה!

  מידע אודות תנאי שירות לתוכן זה

  אזורי פעילות:

  ישראל, מחוז מרכז, מחוז דרום, מחוז צפון, מחוז ירושלים והסביבה

  שעות פעילות שירותי ניהול שיווק ופיתוח:

  ימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-18:00

  שעות פעילות תחזוקה / שירותי SLA:

  24/7 - זמינות כל יום, כל השנה בהתאם להסכם השירות

  זמינות להספקת השירות:

  זמינות לשירות מידית

  שפות בהן השירות מוענק:

  עברית, אנגלית

  ניסיון בהענקת השירות:

  משנת 2008, מעל 15 שנה

  מספר טלפון להזמנת השירות:

  073-3745552

  לצ'אט עם נציג דרך וואטסאפ:

  Whatsapp - 055-9381228

  הזמנת שירות באמצעות דואר אלקטרוני:

  [email protected]

  מינימום התחייבות לקוח לשירות:

  אין התחייבות מצד לקוח. שירותי ניהול הנם חודש בחודשו.

  כתובתנו:

  נח מוזס 1 ראשון לציון, בית ידיעות אחרונות קומה 0

  מידע אודות שיוך התוכן לשירות

  מוצע כחלק מהשירותים הבאים:

  שירותי ניהול אתרים

  למי מתאים השירות:

  ארגונים ועמותות
  גופים ממשלתיים ורשויות
  עסקים בינוניים
  עסקים גדולים
  עסקים קטנים

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן