fbpx

כמו כל ארגון המכבד עצמו, גם לגופי חינוך כדוגמת מכללות, אוניברסיטאות ומכוני מחקר אקדמאים יש אתרי אינטרנט. מסיבות אלו ואחרות, למרבית מגופי האקדמיה בישראל כמו בעולם יש אתרי אינטרנט המבוססים על מערכת OpenScholar המבוססת על מערכת ניהול התוכן Drupal.

ניהול של מערכת OpenScholar אמנם אינה הכי מורכבת בעולם, אבל יש פעולות שונות שדורשות ידע מקצועי בכדי לבצעם בצורה מיטבית. במאמר זה נרחיב אודות שירותי ניהול לאתרי OpenScholar וכמובן נספר איך אנחנו יכולים לעזור גם לכם!

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  ניהול אתרי OpenScholar

  מערכת הניהול OpenScholar תוכננה ופותחה על ידי אוניברסיטת הרווארד עבור מוסדות אקדמיה ברחבי העולם. המערכת מופצת כקוד פתוח ועם דוקומנטציה מאוד מפורטת ואשר מטרתה לתת מענה לאתרים הרבים שמפעילות האוניברסיטאות בעולם. כך לדוגמה, מערכת OpenScholar מאפשרת לאוניברסיטאות להקים אתרים ייעודיים לכל פקולטה, מחלקה, מכון מחקר ועוד על בסיס המערכת.

  היתרון המובהק ביותר של מערכת OpenScholar הנו האפשרות להקים תשתית טכנולוגית המשרתת אתרים רבים בצורה מאובטחת תוך שיתוף רכיבים שפותחו בתוך הארגון בין כלל אתרי הבת של המערכת. מעבר לכך, ניתן להקים תבנית ייחודית למוסד החינוכי כך שכלל אתרי האוניברסיטה ידברו בשפה זהה ואחידה כמצופה מגוף רציני ומקצועי.

  המורכבות בניהול אתרי OpenScholar

  כגודל היתרונות של מערכת OpenScholar כך גם יש חסרונות מסוימים במערכת הזאת. בעיקר ברמת משתמשי הקצה – כלומר, מנהלי האתרים של הפקולטות השונות. במקרים רבים, בין היתר מתוך הקפדה על אבטחה מתקדמת, מנהלי אתרי OpenScholar מוגבלים ביכולת שלהם לבצע פעולות שניתן לבצע במערכות אחרות ואו בגישת מנהל ראשי של המערכת (אליה אין לנו גישה).

  המשמעות היא שרוב האתרים של מכללות ואוניברסיטאות המבוססות על אופן-סקולר נראים די באותו נראות יבשושית ולא מרגשת. כמו כן, ניהול האתר והוספת פיצ'רים חדשים מתוך המאגר הקיים יוצר נראות לא אחידה ודי מתסכלת.

  לבסוף, מנהלי האתרים מוצאים עצמם מסתבכים כל הזמן עם פעולות פשוטות מאחר ויש לבצע פעולות עקיפות בכדי להשיג יעדים פשוטים למדי. כך שבסופו של דבר, ניהול אתר OpenScholar  יכול ליפול בין הכיסאות וכך גם הנראות של הארגון..

  מהם שירותי ניהול לאתרי אופן-סקולר?

  כחברת ניהול אתרים אנחנו מעניקים שירותי ניהול למגוון רחב מאוד של עסקים, עמותות, ארגונים וכן, גם מוסדות חינוך. מאחר וכך, יש לנו ניסיון רב בניהול אתרים על בסיס מערכת OpenScholar ואנו יודעים להתגבר על כל מכשול בדרך לאתר מושלם – גם כאשר יש לנו הרשאות מוגבלות למדי.

  מה אנחנו יודעים לעשות?

  1. אנחנו יודעים להזין ולנהל את תוכן האתר.
  2. אנחנו יודעים לנהל מודולים ועימוד של עמודי האתר.
  3. אנחנו יודעים לעצב את האתר באמצעות מודול קוד.
  4. אנחנו יודעים לנהל גישות/הרשאות/כלים ותוספים.
  5. אנחנו יודעים לנהל מדיה, גלריות וספריות אודיו.
  6. אנחנו יודעים להטמיע קידום אורגני ומטה דאטה.

  ועוד ועוד..

  מאחר ומערכות אלו מאובטחות לרוב, אנו מתחברים לשרתי האוניברסיטה/המכללה באמצעות VPN של הארגון יחד עם קודן מסודר. כמו כן, אנחנו חותמים על סודיות וטפסי אבטחת מידע לפי הסטנדרטים של המוסד החינוכי בכדי להבטיח כשירות במתן השירות לאורך התקופה כולה.

  לסיכום,

  אם אתם מרגישים שאתר הפקולטה/מחלקה לא נראה טוב ולא מתעדכן כתוצאה מכך שאף אחד לא לוקח אחריות ואו אין גורם מקצועי שידע להרים את הכפפה ולהפוך את האתר לנאה ומרשים, אתם בהחלט יכולים לפנות אלינו בכדי שנצמיד לכם את הסיוע הנדרש לכם וכדי שנעזור לכם להציג החוצה את מלוא הפעילות האקדמית.

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן