fbpx

מחקרים בכל העולם וגם בישראל מראים ששיטת השיווק הטובה ביותר לאורך זמן הנה שיטת הקידום האורגני. קידום אורגני לא רק טוב באופן ישיר כתוצאה מעלויות נמוכות ביצירת רכישות/פניות אלא גם בפריסה שלהם על ציר הזמן. דבר שמאפשר ניהול אפקטיבי (במקום הכל במכה, לאורך זמן) יותר ותוצאות טובות בהרבה.

לכן, כבעלי עסקים אתם חייבים לפנות לאפיק שיווקי זה בקידום העסק שלכם באינטרנט. אבל, כמה זה בעצם עולה? בלי בולשיט!

יש לך שאלה? התייעצ/י איתנו, נשמח לעזור!

  כמה עולה קידום אתרים?

  קידום אורגני יכול לעלות מעט וגם הרבה, המשתנים שיקבעו כמה עולה קידום אתרים הנו:

  • מידת התחרות. 
  • אינטנסיביות הקידום.
  • משך הקידום.

  כאשר מקדמים אורגנית אתר אינטרנט בזירה לא תחרותית, כלומר בתחום בו יש משמעות לביטוי יחד עם מיקום ואו עם פרמטרים נוספים (ביטויי זנב ארוך) ניתן במקרים רבים להשיג תוצאות מעולות גם בקידום נינוח ובאינטנסיביות נמוכה. לעומת זאת, כאשר מקדמים אתר אינטרנט בזירה תחרותית מאוד, הרי שיש צורך בעבודה סיזיפית ומתמשכת כדי להשיג ולשמור על תוצאות.

  בואו נפרוט פעולות למחירים

  קידום אורגני נחלק לפעולות שונות ולכל פעולה יש עלות במונחי זמן או רכש, להלן הפעולות:

  • שיפור תוכן – כתיבה מחדש של תוכן באתר.
  • שיפור חווית שימוש – סידור התוכן מחדש באתר.
  • שיפור קריאות – הוספת מטא דאטה למנועי החיפוש.
  • אופטימיזציה למהירות – שיפור זמני התגובה באתר.
  • בניית קישורים – הפניה של גולשים מהרשת לאתר.

  כל פעולה מהרשימה מעלה דורשת זמן עבודה. כך לדוגמא כתיבת תכנים חדשים יכולה לדרוש שעות רבות לכל עמוד ועמוד (מחקר, כתיבה, שיוך, קישור). העלות נגזרת מכך כמובן..

  כמה עולה לקדם אתר בפועל?

  להלן עלויות לאתרים סטנדרטיים (ממוצעים) בכדי שתוכלו לאמוד עלויות צפויות עבורכם:

  • שיפור תוכן – כ-300 ש"ח לפריט תוכן (חד פעמי).
  • שיפור חווית שימוש – כ1,000 ש"ח אחת לתקופה.
  • שיפור קריאות – כ- 2,000 ש"ח אחת לתקופה.
  • אופטימיזציה למהירות – כ-1,000 ש"ח לרבעון.
  • בניית קישורים – כ-1,000 ש"ח לחודש.

  בהסתכלות כוללת על קידום אתר על פני שנה שלמה אנו נגיע לעלות של 2,000-2,500 ש"ח לחודש.

  כן, ניתן להשיג שירותי קידום אתרים במחירים זולים יותר (על ידי פרילנסרים ואפילו על ידינו) אבל, כאשר הקידום האורגני עולה פחות מסכום זה, עלויות בניית הקישורים בפועל יהיו לרוב על ידכם כתוספת על השירות ואו לא יבנו מספיק..

  ואם אני רוצה לחסוך בקידום האורגני?!

  או! בגלל זה פירקנו את הפעולות לחלקים. במקרים רבים בעל האתר ואו חברת ניהול אתרים של בעל האתר יכולים לעשות את מרבית העבודה גם בלי להיעזר במקדם אתרים על בסיס חודשי.

  כך לדוגמא אם אתם מנהלים את האתר על בסיס קבוע, ביכולתכם לפנות לחברת קידום אתרים לקבלת חוות דעת מקצועית והנחיות לביצוע פעם בשנה וליישם הנחיות אלו לאורך תקופה ובכך בעצם לבצע את העבודה השחורה שדורשת את הזמן של מקדם האתרים ולהשיג מחירים טובים יותר ואו לחסוך את השירות בכללותו.

  רק הפעולה האחרונה ברשימה דורשת יותר מסתם לנהל את האתר. כלומר, בכל מקרה ייתכן מאוד ותשקלו לרכוש מאמרים דרך חברות המציעות זאת – חיפוש פשוט בגוגל של "בניית קישורים" יספק לכם רשימה מכובדת שלהם.

  במקרים אלו תוכלו למצוא בניית קישורים בעלויות שנעות בין 100 ש"ח בלבד למאמר + קישור יוצא ועד 500 ש"ח למאמר + קישור יוצא ברשתות בלוגים (בהתאם לאיכותם) ואו סכומים גבוהים בהרבה על הקישור עצמו מאתרי מיינסטרים אבל יהיה עליכם לכתוב את המאמר ולספק את התמונה המתאימה (מעט יותר השקעה, ערך גבוהה יותר).

  תכלס, זה מביא תוצאות?

  קידום אורגני עובד. עובד כל כך טוב שאפילו לגוגל, המנוע חיפוש בעצמו יש מחלקה שלמה שמקדמת את מוצריה במנוע החיפוש להבטיח שהמוצרים שלה מופיעים במקומות ריאליים – מדהים!

  אבל, עצם העובדה שקידום אורגני עובד לא אומר שאתם יכולים להיות רגועים. כל המתחרים שלכם משקיעים אף הם בקידום אורגני בשיטות די דומות לשלכם..

  וזה מחזיר אותנו לפתיחה של מאמר זה, ככל שאתם בנישה תחרותית יותר כך אתם תצטרכו להיות אגרסיביים יותר ובשלב כלשהו זה כבר גדול על בעל האתר בלבד. במקרים אלו המחירים עולים, חברת הקידום צריכה לעבוד קשה יותר ולהיות יצירתית בהרבה כדי להבטיח המשך תוצאות ללקוח לאורך זמן.

  אז סבלנות, תנו אמון באיש המקצוע בו בחרתם, תתפללו טוב טוב שבחרתם נכון ושהוא עושה את העבודה שלו. בהצלחה 🙂

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  התייעץ איתנו חינם!
  1
  צריך עזרה?
  שלום,
  איך אפשר לעזור לך היום?
  לחצ/י להתייעצות חינם! דילוג לתוכן