ווקומרס - ייבוא מוצרים לוורדפרס

ייבוא מוצרים לווקומרס: למה המוצרים עולים אך בלי תמונות (ואיך לתקן)?

כשרוצים להעלות מספר רב של מוצרים לאתר מכירות מבוסס וורדפרס (ווקומרס) ניתן לעשות זאת בתצורה של מוצר מוצר ידנית ואו באמצעות ייבוא מבוסס קבצי אקסל מסודרים. ובאמת, לא מעט בעלי אתרים מכינים את מרבית החומר אופליין כקבצים ורק לבסוף מבצעים ייבוא מהיר של כלל המוצרים במכה. היתרונות בכך הם כמובן זמני עבודה קצרים יותר אך גם נוחות מרבית כאשר את המידע עצמו אנו מקבלים באמצעות אקסלים..

ייבוא מוצרים לווקומרס

בייבוא רגיל, ניתן לבנות את האקסלים בדיוק כפי שהם נדרשים בהנחיות של ווקומרס או על ידי עריכת הקובץ המצורף כאן ולהוסיף עמודה נוספת בשם images ובו לצרף קישורים לתמונות עם פסיקים (,) המפרידים ביניהם כאשר הראשון יהיה התמונה הראשית של המוצר.


  צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


  איפה זה מתחיל להסתבך? ברגע בו אנו מקבלים קבצי אקסל מספקים/אתרים אחרים והם בעצם קבצי ייצוא מאתרים אחרים אך גם רבים מאתרי וורדפרס אחרים. במקרים אלו, הפתרון נחלק לשניים:

  1. שימוש בכלי בתשלום לייבוא מתקדם.
  2. שימוש בכלי המערכת עם שינוי קל.

  בייבוא ממערכת אחרת, נמליץ כמעט תמיד להשתמש בכלי בשם wp all import המאפשר לנו לבצע כל התאמה ברמת האקסל אל מול מערכת הווקומרס בעת העלאה לאתר – כלומר, מיפוי עמודות האקסל אל מול עמודות מסד הנתונים של האתר כך שהמוצרים יכנסו למקומם הנוכחי. בכלי זה, אנו גם יכולים להוסיף קישורים לתמונות ואו לסדר את התמונות במאגר מסודר לשיוך אוטומטי מבוסס שם מוצר בזמן אמת.

  בייבוא ממערכת ווקומרס, נמליץ לעשות שימוש דווקא בכלי הייבוא הבסיסיים של המערכת. זאת משום וזה מדויק יותר וחוסך המון תקלות מביכות לאחר מכן. באופן מפתיע, רבים מתייאשים דווקא משיטה זו מאחר והם מגלים שהיא לא עובדת כמו שצריך, על כך נרחיב כעת,

  תמונות לא עולות בייבוא

  רבים מתלוננים שהם מקבלים קובץ ייצוא ואו הם אף ייצאו את המוצרים בעצמם מאתר המקור, אך בעת העלאה לאתר היעד, הכל עולה מלבד התמונות. מאחר וכך, הם נדרשים להצמיד את כל התמונות מחדש בצורה ידנית (סיוט!)  ואו לבחון שיטה אחרת לייבוא המוצרים עם התמונות כנדרש.

  מה שמעניין הוא שיש פתרון פשוט וקל לבעיה זו בתהליך הייצוא שמונע תקלה זו, וכך זה בעצם עובד,

  1. כניסה לפאנל ניהול.
  2. כניסה למוצרים.
  3. בחירת אפשרות ייצוא.
  4. לא נוגעים באף עמודה.
  5. מסמנים את האפשרות "לייצא את כל הכלים המותאמים אישית?"

  הסימון של סעיף 5, עושה את הקסם. ייצוא לאחר סימון תיבה זו יראה מאוד מאוד דומה לייצוא בלי סימון של תיבה זו, אך בעת ייבוא של המוצרים לאתר, המוצרים יעלו עם התמונות בדיוק כפי שהן הופיעו באתר המקור! ובא לציון גואל 🙂

  לסיכום,

  לפעמים הפתרון לבעיה שלנו קל הרבה יותר ממה שחושבים. רצוי להתייעץ עם מנהל אתרים ואו עם אנשי מקצוע במידה ונתקלים בבעיות מאין אלו. להתייעץ לרוב אינו עולה כסף. בהצלחה 🙂


   צריכים עזרה? התייעצו איתנו בחינם בטלפון: 073-3745552 או בפניה:


   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   תרגישו חופשי לתרום!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *