ניהול אתרים לעסקים - עבודה על מחשב

ניהול אתרים לעסקים – איך עלי לבחון את הכדאיות בשירות ניהול אתרים לעסק שלי?

בין אם אתם עסק קטן, בינוני או גדול. עליכם להקדיש כמה דקות לבחון האם ביכולתכם לחסוך זמן יקר ולזכות ביתרון תחרותי מול המתחרים שלכם בכך שאתם שוכרים שירותי ניהול אתרים לעסקים. במאמר זה, אנו מתמצתים עבורכם את היתרונות והחסרונות בשירותי ניהול אתרים בכלל ובשירותי ניהול אתרים לעסקים בפרט.

ניהול אתרים לעסקים

יש מגוון רחב של סיבות לכך שעסקים דורשים סיוע במגוון תחומים, כאשר מדברים על תחום ניהול האתרים הסיבות העיקריות הן:

 1. צורך בסיוע מקצועי לקידום/שיווק האתר של העסק.
 2. מחסור חמות בזמן פנוי שאינו מאפשר ניהול לאתר.
 3. רצון בחיסכון עלויות של החזקת עובד לניהול האתר.

כלומר, אם אחת הסיבות מעלה חלות עליכם, ככל הנראה ישתלם לכם לשכור את שירותינו ואו שירותי חברה אחרת לניהול אתרים.

איך עלי לבחון את הכדאיות בשירות ניהול אתרים לעסק שלי?

בכל הקשור לזמן:

כדאיות של כל שירות תיבחן תמיד ביחס לתועלת שהיא מעניקה לעסק. כך, עסק שערך שעת פעילות בו שווה 500 ש”ח ויידרשו לבעליו יותר מ-3 שעות חודשיות לצורך ניהול האתר (לרוב: כ-10 שעות), יעדיף לשלם 1,500 ש”ח לאיש מקצוע שינהל עבורו את האתר ובכך בעצם לתעדף שעות עבודה ליצירת הכנסה נוספת לעסק. מצד שני, עסק שערך שעת פעילות בו שווה 50 ש”ח או עסק אשר יש לבעליו זמן רב מיותרת מידי יום, יוכל לוותר על שירותים אשר ביכולתו לבצע עצמאית.

בכל הקשור לערך מקצועי:

בעלי עסקים שעוסקים בתחום הדיגיטל ואו שיודעים להסתדר בעולם המקוון כנדרש יכולים לעתים קרובות לוותר על שירותי ניהול אתרים. זאת משום שביכולתם לבצע עבודות אלו בזמנם החופשי ואו בשעות שקטות במהלך היום. התוצאות לא יהיו אופטימליות אך הן אכן יחסכו כסף. לעומת זאת, בעלי עסקים אשר אינם שולטים בדיגיטל, בעלי עסקים אשר אינם סומכים על רמת מקצועיותם, הרי שכדאי להם לפנות ולשכור שירותים מקצועיים ולהשיג תוצאות טובות יותר.

בכל הקשור להחזקת עובד:

במקרים רבים, לבית עסק יש עובד בעל ידע מקצועי מתאים וזמן על הידיים ובמקרים אלו ניתן “להפיל את האחריות” על עובד זה. במקרים בהם צורכי הניהול מעטים, זו תהיה החלטה נכונה. במרים בהם יש צורכי ניהול רבים מידי חודש, הרי שעדיף לייצא את האחריות לגורם מקצועי וכך לחסוך אבטלה סמויה של העובד, עלויות שכרו של עובד, עלויות תנאים סוציאליים והחזרי נסיעה לעובד ועוד..

לסיכום,

שוקלים לשכור שירותי ניהול אתרים מחברה מקצועית ואמינה? מתלבטים לגבי הכדאיות ואו העלויות של השירות? פנו אלינו להתייעצות חינם וללא כל התחייבות ונשמח לעזור לכם!

ניהול אתרים לרופאים

ניהול אתרים לרופאים וגופי בריאות – דגשי ניהול ועלויות השירות

עולם הרפואה המודרני רחב מאי פעם. מלבד הרופאים וגופים שעוסקים ברפואה קונבנציונלית, ישנם מספר רב של עוסקים בתחום. כך לדוגמה, יש את עולם הרפואה האלטרנטיבית, עולם הרפואה המשלימה וכמובן גם את העולמות התומכים כדוגמת גופים המחזיקים בנדל”ן לשימוש רפואי (מרכזי רפואה פרטיים, חדרי ניתוח להשכרה) לצד גורמי ייעוץ ותיווך לתיירות רפואית ועוד..

ניהול אתרים לרופאים וגופי בריאות

כאשר עוסקים בעולם הרפואה, יש משמעות רבה מאוד לכל מילה כתובה באתר. על בעלי אתרים רפואיים/בריאותיים להשקיע מאמצים רבים יותר בכדי להציג מידע אמיתי, עדכני ובעיקר נכון עבור כל גולש וגולש. זו כמובן משימה קשה במיוחד במידה והאתר אינו זוכה לניהול מקצועי ואינו מתעדכן תדיר עם כל חידוש טכנולוגי ואו אישור תרופה חדשה לשימוש.

מאחר ומדובר בשוק דינמי בו יש שחקנים חדשים, חוקים חדשים, תרופות חדשות לצד טיפולים חדשים, ניהול אתרי אינטרנט עבור רופאים וגופים המעניקים שירותים בריאותיים מורכב במיוחד. יתרה מכך, מאחר וחלק מהרופאים עסוק במיוחד, על מנהל האתר להיות יצירתי ולהציע הצעות לתוכן ואו ייעול מערכת האתר בכדי שהאתר ישמור על מקומו במרחב המקוון.

במאמר זה אנו נסקור את הנקודות הבאות:

 • מה הם הדגשים בניהול אתר אינטרנט רפואי?
 • מה העלות של שירותי ניהול אתר אינטרנט רפואי?

נסביר כעת,

מה הם הדגשים בניהול אתר אינטרנט רפואי?

כאשר מנהלים אתר עבור אדם/גורם המעניק שירותי רפואה/בריאות, עלינו בראש ובראשונה להבין לאיזה קטגוריה האתר משתייך:

 • רופאים/מנתחים/יועצים.
 • עוסקים ברפואה אלטרנטיבית/רפואה משלימה.
 • גופים פרטיים המעניקים שירותים לאנשי רפואה.
 • גופים המעניקים שירותים ציבוריים:
  • קופות חולים.
  • בתי חולים.
  • בתי מרקחת.
 • ועוד..

לאחר שזיהינו את הקטגוריה של האתר, עלינו לנהל את תוכן האתר בהתאמה כך שכל המשפכים יובילו לפניה של לקוח שאכן מתעניין בשירותים שהרופא/הגוף הרפואי מציע.

הדגשים החשובים ביותר בניהול אתר אינטרנט של גורמים רפואיים:

 1. זהירות – יש חובה לאמת כל נתון טרם עליית התוכן לאתר.
 2. התמקדות – יש להתמקד בליבת העשייה ולא בכל היתר.
 3. רלוונטיות – יש צורך לשתף במידע רלוונטי בלבד לגולש.
 4. עדכניות – יש לעדכן את המידע הרפואי בתדירות גבוהה.
 5. זמינות – יש לחזור לפניות דרך האתר בפרק זמן סביר.

בעולם כה רחב של מידע אשר משתנה בתדירות רבה. עדיף להעלות לאתר תכנים מאומתים ואשר נוגעים לליבת הפעילות של הרופא ואו הגוף הרפואי. כמו כן, חשוב שמידע זה יהיה מתומצת ורלוונטי לצרכיו של הגולש חסר ההשכלה הרפואית ולבסוף כדאי מאוד שהתוכן יעודכן אחת למספר חודשים כך שהלקוחות ידעו שאתם אכן מציעים את הפתרונות הטובים ביותר גם באתר.

מה העלות של שירותי ניהול אתר אינטרנט רפואי?

שירותי ניהול אתר לרופאים וגופים רפואיים משתנים בהתאם לסוג השירות שנדרשים בכל אתר ואתר. ישנם אתרי תדמית לרופאים אשר מחייבים מגע זהיר אך מינימלי מידי חודש ולעומת זאת ישנם אתרים של גופים רפואיים אשר דורשים מגע רב וקבוע בשינויים ובעדכונים באתר.

טווח סביר לשירותי ניהול אתרים מסוגים אלו:

 • ניהול אתר תדמית לרופא – 500-1,000 ש”ח לחודש.
 • ניהול אתר תדמית לגוף רפואי – 1,500-3,000 ש”ח לחודש.

בהערכת עלויות אלו יש לכלול בין היתר את עלויות האחסון, עלויות התחזוקה, עלויות הפיתוח במידת הנדרש וכן הלאה. כלומר, אין מדובר בניהול תוכן בלבד אלא בניהול כולל שמאפשר לרופא ואו למנהלי הגוף הרפואי להתמקד בעשייתם החשובה.

לסיכום,

במידה ואתם ואו הגוף בו אתם עובדים עוסק ברפואה, במידה והאתר שלכם אינו זוכה לעדכונים תכופים, הרי ששירות זה נועד עבורכם. אנו עוסקים בשירותי ניהול אתרים מזה כעשור ומכך שבידינו הידע והמקצועיות הנדרשת להעניק לכם שירות מותאם אישית לשביעות רצונכם. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף. בהצלחה!

ניהול קטלוג אינטרנטי - סלי קניות

ניהול קטלוג אינטרנטי – ניהול קטלוג מוצרים באתרים של חברות ומפעלים

בעולם החדש, הגלובליזציה מאתגרת את רבים מהמפעלים והחברות המקומיות. אלו, נדרשות להציג את מגוון מוצריהם ללקוחות הפוטנציאליים ולהתחרות הן ברמת הייצור והן ברף המחירים מול יתר היצרניות המקומיות והעולמיות. כדי להצליח לגרום לכך שרוכשים יפנו דווקא אליהם, על החברות והמפעלים להציג קטלוג מוצרים אינטרנטי אשר עונה על ההגדרות הבאות:

 1. תצוגה מרשימה של שלל המוצרים המיוצרים.
 2. תיאור מפרט מדויק של כל מוצר ומוצר.
 3. הדגשה של איכות המוצרים מול המתחרים.
 4. יכולת הייצור האופטימלית לכמויות גדולות.
 5. משך זמן הייצור והזמן עד למסירת מלאי המוצרים.

לשם כך, על חברות ומפעלים להחזיק קטלוג מעודכן ומנוהל היטב ועל כך במאמר זה.

ניהול קטלוג אינטרנטי

קטלוג אינטרנטי מורכב לרוב מגלריה מרשימה של תמונות עם תיאור קצר ומספר סידורי. בכניסה לתוך עמוד מוצר בקטלוג מופיעים יתר פרטיו של כל מוצר ומוצר עם מגוון תכונותיו הייחודיות. עד כאן, הכל רגיל ופשוט. המורכבות בניהול קטלוג אינטרנטי עולה כאשר אנו רוצים שקטלוג זה יביא לידי עסקאות עתידיות.

בכדי להפוך קטלוג אינטרנט מכלי שירות ללקוחות הקיימים לכלי שיווקי ללקוחות חדשים, יש צורך בהבנה של מרכיבי השיווק באינטרנט:

 • יש צורך לבצע מחקר לאיתור חיפושים עבור כל מוצר ומוצר.
 • יש להתאים את התיאור במוצרים לאותן חיפושים ייחודיים.
 • יש להעביר את המסרים הרצויים במהירות ובפשטות רבה ככל האפשר.

מאחר והלקוחות של החברה ואו המפעל מחפשים את המוצר שבקו הייצור ברשת האינטרנט, ביכולתנו לבצע פעולות שיבטיחו שהמפעל/חברה שלנו תעלה ראשונה בתוצאות החיפוש. יתרה מכך, ביכולתנו לבצע פעולות שיבטיחו שאלו שיכנסו לאתר ישתכנעו בכך שאנו אכן הכתובת לרצונותיהם ועליהם לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר ולא מיתר המתחרות בשוק.

איך אנו מנהלים אתרי קטלוג?

כאשר פונה אלינו לקוח המחזיק בקטלוג מוצרים/שירותים. אנו תמיד נבחן את מידת העדכניות של האתר והמוצרים השונים ונבדוק בשלב ראשון שיש עם מה לעבוד (אם אין, אנו נפתח את היכולות המתאימות..). לאחר מכן, אנו מבצעים מחקר, מתכננים אסטרטגיה ומאשרים אותה אל מול החברה/המפעל. לאחר אישור הפרטים ביכולתנו לצאת לדרך.

עבודתנו טכנית למדי ופשוטה לביצוע אך דורשת זמן יקר ערך ודיוק רב:

 1. אנו מקבלים רשימה עדכנית של מוצרי החברה/מפעל.
 2. אנו דורשים מידע משלים עבור כל מוצר ומוצר בחברה/מפעל:
  • תמונות עדכניות ואיכותיות למוצרים.
  • תיאורים עדכניים ורלוונטיים למוצרים.
  • הסבר אודות איכויות המוצרים שלנו.
 3. אנו דורשים רשימת מתחרים לכל מוצר ומוצר.
 4. אנו יוצרים היררכיה וסדר קטגוריות בתוך הקטלוג.
 5. אנו מעלים את המוצרים בהתבסס על תוצאות מחקר.

בצורה זו, אנו מבטיחים לבעלי המפעל/החברה את התוצאות הטובות ביותר ואת החשיפה הגדולה ביותר עבור המוצרים בפס הייצור שלהם. מדובר בשירות ייחודי שפועל יד ביד עם הלקוח ובכך מבטיח שהתוצאות יעמדו בכלל הדרישות והחוקים הרלוונטיים ושהמפעל/החברה עומדים בכל דרישות החוק והאינטרנט.

לסיכום,

אתם מנהלי שיווק של חברה/מפעל? מעוניינים להגיע לטווחים חדשים ולהשיג לקוחות נוספים? הדרך לעשות זאת עוברת ברי-ארגון של הקטלוג האינטרנטי וכמובן בכך שהתכנים באתר יעברו התאמות נדרשות בהתאם לסטנדרטים והדרישות העדכניות ביותר. אנו מתמחים בשירותי ניהול אתרים ועושים זאת נאמנה עבור לקוחות רבים. אתם מוזמנים לפנות אלינו לשמוע עוד ולבחור בנו כמנוע צמיחה לשיווק שלכם!

עריכת אתרים - עריכת תוכן אתר אינטרנט

עריכת אתרים – איך עורכים תוכן אתר אינטרנט לתוצאות אופטימליות?

יש לכם אתר אינטרנט שלא באמת מתפקד? נכנסים לאתר שלכם גולשים רבים אך אף אחד פשוט לא פונה אליכם? ייתכן מאוד שהתוכן שלכם אינו מתאים ליעדים שהוגדרו בשלושה רבדים שונים:

 1. התוכן מכניס תנועה רבה אך לא רצויה (חוסר התאמה ליעדים).
 2. התוכן מכניס תנועה רבה אך הגולשים לא משתכנעים לפנות אליכם.
 3. התוכן מכניס תנועה רבה אך אי סדר והיררכיה פוגעים בחוויית השימוש.

שירותי עריכת אתרים יכולים לסייע לכם לענות על כל שלושת הרבדים. במאמר זה, אנו נספר לכם אודות עריכת תוכן אתרים  ועל הסיבות שכדאי לכם לשכור דווקא את שירותינו:

עריכת אתרים

להערכתנו, כ-70% מאתרי האינטרנט של חברות אינם מציגות נכונה פעילות החברה ואו את יעדיה. כאשר יש חוסר התאמה בין הנראות של החברה והפעילות העיקרית והרווחית שלה הרי שהלקוחות מתבלבלים ודורשים שירותים שאינכם מציעים ואו אינם משתכנעים שאתם החברה הנכונה עבורם.

אתר אינטרנט הנו כלי שיווקי מהמעלה הראשונה וזאת מאחר והאתר מאפשר תקשורת ישירה בין החברה ובין לקוחותיה. אך, כאשר האתר אינו מצליח להעביר את המסרים נכונה, הרי שהתקשורת שבורה ולא תצליח להניב תוצאות חיוביות עבור העסק.

אך, הפתרון אינו מורכב ואו יקר במיוחד. ניתן לערוך את תוכן האתר בצורה כזו שתהלום את היעדים שלכם ותביא להצלחות חדשות.

איך עורכים תוכן אתר אינטרנט לתוצאות אופטימליות?

ביכולתנו לפנות לתהליך זה בשני דרכים:

ניתן לערוך את האתר עצמאית:

להלן מדריך קצר ותמציתי לעריכת תוכן:

 • חשבו על הלקוחות שלכם ושימו אותם ראשונים.
 • סדרו את התכנים באתר לפי סדר העדיפויות של החברה.
 • כתבו ופרטו רק אודות שירותים שאתם אכן מציעים.
 • הפכו את היכולת לפנות אליכם לפשוטה ונוחה יותר.
 • נסו לערוך את התכנים רק לאחר מחקר חיפושים.

נרחיב במעט,

חשוב מאוד לבצע מחקר מילות מפתח ולכתוב תכנים בהתאם להנחיות הרלוונטיות לקידום אתרים (קראו על כך בקישור זה), לאחר מכן, חשוב להציג את התכנים הרלוונטיים לגולשים ולעסק שלכם בצורה ידידותית ונוחה כאשר עליכם לתעדף את התוכן החשוב לכם ולהבליטו בכל דרך אפשרית. לבסוף נסו להפוך את הגולש הפסיבי לאקטיבי על ידי עידוד פניה דרך האתר ושמירה על קשר רציף עמו.

ניתן לשכור שירותי עריכת אתרים:

אלו מכם שאינם רוצים לבצע עבודה זו עצמאית, אלו מכם שאין להם זמן להשקיע בשדרוג תוכן האתר, יכולים לפנות אלינו ולשכור את שירותי הניהול ואו עריכת האתרים שלנו בכדי שנבצע זאת עבורכם. במסגרת השירות, מנהל אתרים מקצועי יסרוק את האתר שלכם, יבדוק אתכם מה הם היעדים שלכם ויבצע רי-ארגון של האתר לפי הדרישות העדכניות ביותר.

שירות עריכת אתרים כולל בין היתר:

 • ביצוע מחקר מילות מפתח לאתר.
 • יצירת היררכיה מחדש לתכנים באתר.
 • עריכת עמודי השירות/המאמרים באתר.
 • שיפור חוויית השימוש והקריאה באתר.
 • שיפור יחסי ההמרה (שיפור פניות) באתר.

לאלו הרוצים להרוויח אפילו יותר מהתהליך המוצע, ניתן לשלב גם הנחת תשתית קידום שתכלול מרכיבים נוספים שיעזרו למנועי החיפוש להבין טוב יותר מי אתם? מה החברה מציעה? לאלו גולשים החברה מתאימה? ועוד..

לסיכום,

עריכת אתרים אינה עבודה קשה מידי ואו אינה דורשת יכולות מקצועיות גבוהות מידי. אך, כן מדובר בעבודה הדורשת זמן יקר וסבלנות רבה מאחר ויש לעבור עמוד עמוד ולשפר את חוויית השימוש והרלוונטיות לשיא. אנו מתמחים בשירותי ניהול אתרים ומכך שיש לנו ניסיון ארוך שנים בעבודות מאין אלו. רוצים שנעשה זאת עבורכם? אנחנו נשמח! כל שעליכם לעשות, להשאיר פרטים בהמשך עמוד זה ואנו נחזור אליכם עם הצעת מחיר מותאמת אישית לפי סוג האתר, מספר העמודים בו והמצב הנוכחי. בהצלחה.

שיווק במיקור חוץ באינטרנט

שיווק במיקור חוץ באינטרנט – החזקת עובד שכיר VS החזקת חברה חיצונית?

כל עסק מודרני צריך שיווק ברשת האינטרנט. ניתן לשווק בכלים חינמיים ובעבודה קשה וניתן לשווק בעזרת אנשי מקצוע והשקעה במגוון סוגי פרסום. אך, שיווק נוטה להיות נושא מורכב למדי ובמיוחד כאשר מספר גורמים עוסקים בשיווק בו זמנית (מחוץ לאתר, ברשתות חברתיות ובאתר עצמו). במאמר זה אנו בוחנים מה עדיף – עובד שכיר או החזקה של חברה חיצונית לצורך ניהול השיווק לעסק?

שיווק במיקור חוץ באינטרנט

בעבר הלא רחוק, מרבית הפרסום נעשה מחוץ למרחב המקוון. כך לדוגמה, מנהל שיווק היה נדרש לבצע שיתופי פעולה, להשתתף בכנסים, לתאם ראיונות ויח”צ לצד ניהול שוטף של מאמצי השיווק במדיות המסורתיות (עיתונות/טלוויזיה/רדיו) בשנים האחרונות חל מפנה דרמטי בפעילות השיווקית של חברות רבות במשק והן החלו להפנות את מרבית המשאבים לשיווק ופרסום באינטרנט.

השיווק באינטרנט אגרסיבי יותר ומדויק יותר וניתן למדוד תוצאות מפעילות השיווק ברמת וודאות גבוהה למדי. כך, בעלי החברה יכולים לדעת אילו מאמצים משתלמים ואילו מאמצים אינם כדאיים עוד. ככל שהמעבר לפעילות מקוונת מתקדם, כך הצורך במנהל שיווק שכיר חברה הולך ופוחת מאחר ואופי הפעילות דורש פחות זמן ביצוע ויותר זמן למעקב.

במאמר זה אנו סוקרים את הכדאיות בהחזקת עובד אל מול הוצאת מאמצי השיווק לחברה במיקור חוץ,

החזקת מנהל שיווק שכיר VS החזקת חברת שיווק חיצונית?

זו כמובן שאלה מורכבת למדי! עלינו להתייחס למספר פרמטרים שונים:

 1. טיב החברה ומוצריה/שירותיה.
 2. מיקוד מאמצי השיווק ויעדיה.
 3. גובה תקציב השיווק.

כדי לקבל החלטה בעד או נגד החזקת מנהל שיווק כעובד שכיר בחברה, על החברה להגדיר לעצמה יעדים ואסטרטגיות להגשמתן. איך זה בא לידי ביטוי? להלן מספר דוגמאות:

דוגמה מס’ 1:

חברה גדולה המעסיקה מאות עובדים ומייצרת שירותים ייחודיים ורווחיים במיוחד. החברה פונה למגזר הציבורי ומעניקה שירותים לגופים מוסדיים וכן יש לה תקציבי שיווק גדולים במיוחד שמאפשרים לה גמישות רבה במאמצי השיווק.

 • חברה זו, תידרש למנהל שיווק שכיר בחברה עצמה. מאחר ועלות שכרו של מנהל השיווק ביחס לתקציב השיווק אינו משמעותי, מאחר והחברה חייבת לפעול לעתים קרובות מחוץ למרחב המקוון בכדי להגיע ללקוחותיה. מאחר והחברה מייצרת ערך גבוהה מספיק בכדי להשקיע את מלוא מאמצי השיווק.

דוגמה מס’ 2:

חברה קטנה עד בינונית המעסיקה מספר עובדים מצומצם ואשר פונה למגזר הפרטי במכירת מוצרים המיוצרים במפעל מקומי. החברה משקיעה כספים בשיווק ופרסום אך היא משקיעה סכומים קטנים ומוגבלים מידי חודש בשיווק ובהתאם לעונות השנה.

 • חברה זו, תעדיף לשכור מנהל שיווק במיקור חוץ ולחסוך כסף רב בתהליך. מאחר ועלות שכרו של מנהל שיווק פנימי יכול להיות יקר משמעותית ביחס לתקציבי השיווק והפרסום. מאחר והחברה איננה צריכה לבצע פעולות מחוץ לרשת בכדי להגיע ללקוחותיה.

כפי שניתן להבין, על חברות ועסקים לבחון את הפרמטרים הבאים:

 • מהו הערך של מנהל השיווק?
 • מהו עלות שכרו של מנהל השיווק?
 • מהן יכולותיו של מנהל השיווק?

במידה ויש למנהל שיווק פנימי משמעות רבה, הרי שאסור לוותר עליו. לעומת זאת, במרבית העסקים הקטנים והבינוניים כבר אין צורך במנהל שיווק פנימי וניתן לייצא את פעולות השיווק לחברת המתמחה בכך במיקור חוץ.

מנהל שיווק VS שיווק במיקור חוץ במישור הכלכלי:

כמעט תמיד, הבחירה נעשית לאחר חישוב עלויות ובחינת המישור הכלכלי.

 • עלויות מנהל שיווק פנימי – שכר: 10,000 ש”ח ומעלה. יתר עלויות מעסיק: 3,000 ש”ח ומעלה.
 • עלויות מנהל שיווק במיקור חוץ – שכר: 1,500-5,000 ש”ח בהתאם לרמת השירות.

ההבדלים בשכר מושפעים מכך שמנהל שיווק במיקור חוץ יכול לקחת על עצמו מספר לקוחות ולהקצות לכל לקוח את הזמן המגיע לו ובהתאם לצרכיו. יתרה מכך, מנהל שיווק במיקור חוץ אינו זכאי לתנאים סוציאליים, החזרי נסיעות, הפרשות לקופות גמל, השתלמות, פנסיה ושטח משרדי..

איך מקבלים החלטה בנושא?

ביכולתכם לבצע טבלת השוואה של יתרונות וחסרונות בהתאמה אישית לעסק שלכם ואו ביכולתכם לפנות אלינו להתייעץ בנושא זה ללא עלות וללא התחייבות ונשמח לעזור לכם. ככלל, קבלת ההחלטה בעניין זה פשוטה למדי ובמידה ואתם מתלבטים, ככל הנראה עדיף לכם לפנות למיקור חוץ מאחר וחברות בעלות תקציבים גדולים מעדיפים לשלוט בעובדיהם ולשלם יותר בעבור שליטה זו.

ניהול 360° לאתרים - ניהול אתרים הכל כלול

ניהול 360° לאתרים – שירות הכל כלול לניהול אתרי אינטרנט מכל הסוגים!

חשבת פעם על האפשרות להתמקד בפעילות העסקית שמניבה את עיקר ההכנסה ולהשאיר את יתר פעולות השיווק לאיש מקצוע? אם לא, זה הזמן להתחיל לשקול זאת. אנו מציעים חבילת ניהול אתרים שערכה בכך שהיא מחליפה את בעלי האתר ב-100% מהאחריות. כל רעיון, כל שינוי, כל שיווק, אנו עושים בעבורם וללא הגבלה.

ניהול 360° לאתרים

אחת הבעיות הקשות ביותר של בעלי עסקים הנו למצוא את הזמן בסוף יום לעדכן את האתר שלהם כך שהוא יציג נכונה את הפעילות שלהם. בדקו עם עצמכם, מתי בפעם האחרונה ביצעתם שינוי משמעותי באתר האינטרנט והאם שינוי זה נעשה מתוך מחשבה ומחקר וכהלכה? במידה והתשובה על כך שעבר לא מעט זמן… הרי שאתם נדרשים לשירות מקצועי ומקיף לניהול האתר.

אבל, לא מספיק שיהיה לכם שירות “תחזוקת אתרים” או “ניהול תוכן אתר“, חשוב שיהיה לכם שירות שמחליף את תפקידכם במלואו. כלומר, שירות אשר מוצע כחבילת הכל כלות,

מה זה ניהול אתרים הכל כלול?

שירות ניהול אתרים בחבילת הכל כלול מורכבת מהשירותים הבאים:

 • אחסון אתר – שירותי אחסון אתרים בישראל.
 • אבטחה/הצפנה לאתר – אבטחה, גיבוי והצפנת SSL לאתר.
 • האצת האתר – הטמעת תשתיות קאשינג ופריסה ל-CDN.
 • תחזוקת האתר – תיקון, שיפור ותחזוקה שוטפת לאתר.
 • ניהול תוכן – הוספה, עריכה, עדכון ומחיקה של התכנים באתר.
 • ניהול נוכחות – הצגה במפות גוגל ווויז ובעמודים עסקיים ברשת.
 • ניהול שיווק – ניהול הקידום האורגני והממומן במדיות השונות.
 • ניהול פניות – מענה לפניות המתקבלות בכתב ובטלפון דרך האתר.
 • ניהול אופטימיזציה – מעקב ביצועים, מעקב קידום, מעקב תנועה ועוד.
 • שירות בחירום – מענה וטיפול בזמן אמת בעת מקרי חירום.

כפי שניתן לראות, מדובר בלא פחות מ-10 שירותים שונים אך חופפים זה לזה וכאשר הן מוצעות יחד בחבילה אחת, ערכן עולה. בצורה זו, מנהל האתר יכול לייצר תכנים שמתאימים לשיווק ולחבר בין התוכן האורגני לתנועה הממומנת וכן להפך וליצור סינרגיה מושלמת בדיוק כפי שאתם הייתם רוצים לעשות לו ידעתם לבצע עבודות אלו.

למה כדאי לדרוש שירות ניהול אתר בחבילת הכל כלול?

במידה ורוכשים חבילת ניהול אתרים במסגרת הסכם שירות הכל כלול, הרי שאתם משלמים פחות על כלל השירותים הללו. אצלנו בחברה ניתן לרכוש חבילות הכל כלול במחירים המתחילים ב-1,500 ש”ח בלבד. כן, בסכום סמלי זה, אתם זוכים למנהל אתר מקצועי וצמוד אליכם שיבצע עבורכם את כלל המטלות שנהוג, רצוי וכדאי לבצע באתר אינטרנט.

להלן כמה שאלות ששואלים אותנו רבות:

 • האם השירות כולל גם חנויות און ליין?
  • כן. גם חנויות מקוונות נכללות בשירות הכל כלול.
 • האם יש התחייבות לטווח זמן מסוים?
  • לא. אנו מאמינים שהלקוח צריך לבחור בנו כל חודש מחדש.
 • האם אתם מנהלים גם ניוזלטרים וכ”ו?
  • כן. אנו מנהלים את כל מרכיבי השיווק באשר הן.
 • האם יש מגבלת שעות במסגרת השירות?
  • לא. אך, לקוחות שמנצלים אותנו ישוחררו לעבוד עם מתחרינו.
 • האם אנו זמינים בכל שעות היום?
  • כן. במסגרת שעות הפעילות (זמן תגובה עד 4 שעות).
 • איך נקבע העלות עבור שירות הכל כלול?
  • ללא פייסבוק, 1,500 ש”ח. יחד עם פייסבוק, 3,200 ש”ח.
 • האם ניתן להוזיל עלויות בניהול האתר?
  • לאחר פרק זמן של 6 חודשים, ניתן לבצע התאמות במחיר.
לסיכום,

במידה ואתם רוצים ליהנות משקט נפשי ומאתר שפועל ומתעדכן כל הזמן, במידה ואתם רוצים להרוויח קשר טוב יותר מול הלקוחות שלכם, במידה ואין לכם את הזמן הדרוש בכדי לנהל את האתר עצמאית, הרי שהשירות שלנו מתאים לכם כמו כפפה ליד. עברו לעמוד הבית וקראו עוד אודות ניהול אתרים ואו פנו אלינו ונשמח לעזור לכם! בהצלחה 🙂

ניהול אתרים למפעלים - מפעלי ייצור

ניהול אתרים למפעלים – ניהול תצוגת המוצרים המיוצרים במפעל באתר החברה

אמנם מספר המפעלים ובתי המלאכה בישראל נמצא בירידה, אך תעשיות שונות עדיין חשובות ומצליחות מאוד בישראל. כך לדוגמה, מפעלים ביטחוניים, מפעלי מזון, מפעלים תעשייתיים בתחומים מורכבים זוכים להצלחה רבה על אף עלויות התפעול הגבוהות בישראל ביחס ליתר העולם. שירות ניהול אתרים עבור מפעלים כולל שימת דגש על יתרונות המפעל ומוצריו ושידור מסר ברור ללקוחות פוטנציאליים.

ניהול אתרים למפעלים

בעולם המודרני, התחרות של מפעלים ובתי חרושת איננה עוד רק אל מול השוק המקומי אלא אל מול כלל המפעלים ברחבי העולם. זאת משום ובלחיצת כפתור ניתן לבצע הזמנות רכש ממפעלים בחו”ל ובעלויות נמוכות יותר אלא אם כן יש למפעל המקומי ערך מוסף גבוהה שמחייב את הלקוחות לפנות דווקא אליו.

במסגרת שירות ניהול אתרים למפעלים ובתי מלאכה, אנו שמים דגש על מספר פרטים חשובים:

 1. קטלוג המוצרים המיוצר על ידי המפעל.
 2. הוותק של המפעל / בית מלאכה.
 3. האיכות של המפעל / בית מלאכה.
 4. זמן ההספקה/ייצור של המוצרים.
 5. מענה לפניות מתעניינים בזמן אמת.

למה דגשים אלו כה חשובים בניהול אתרים של מפעלים? ובכן נרחיב על כך מעט,

קטלוג המוצרים המיוצר על ידי המפעל:

המפעל מייצר סדרה של מוצרים? חשוב מאוד שמוצרים אלו יוצגו ויודגמו בצורה הטובה ביותר דרך אתר האינטרנט של המפעל. כדי להציג מוצרי ייצור באתר אינטרנט, יש צורך בבניה של קטלוג מוצרים מסודר ומאורגן הכולל תמונות איכותיות במיוחד, תיאור מדוקדק ומפורט אודות המוצרים וערכן הייחודי ביחס לשוק וכמובן הצגה של סדרת תכונות (משקל/מידות/צבעים) ועוד..

הוותק של המפעל / בית מלאכה:

הידע המצרפי הנרכש עם השנים בידי מנהלי ועובדי המפעל חשובים מאוד. ככל שהמפעל בעל וותק גדול יותר, כך רוכשים פוטנציאליים עלולים לבחור דווקא במפעל זה על פני המתחרים וזאת כדי להבטיח מוצר באיכות מעולה והימנעות מנטילת סיכונים מיותרים אפילו כאשר יש מתחרים זולים יותר בשוק בו המפעל פועל.

האיכות של המפעל / בית מלאכה:

מעבר לוותק שמבטיח איכות בדרך כלל. חשוב להדגיש את המוטיבים השונים של האיכות במפעל:

 • אישורים ביטחוניים – לעתים נדרשים מפעלים אשר קיבלו אישורים ייחודיים ממשרד הביטחון.
 • אישורים ותקנים – יש צורך להדגיש שהמפעל מייצר מוצרים העונים על כל התקנים המחמירים ביותר..
 • תעודות כשרות – במידה ומדובר במפעל המייצר מזון, יש משקל רב לתעודת הכשרות המחמירה..
 • לקוחות קיימים – הצגה של לקוחות גדולים ומוכרים שכבר רוכשים מכם מוצרים איכותיים.
 • ועוד..

איכות המוצר לרוב ידועה מראש. אך, כדי לסגור עסקה יש צורך בהתרשמות עמוקה יותר. התרשמות זו מבוססת על כמה שיותר עזרים חיצוניים שמאמתים את דברי מנהל השיווק של המפעל ואלו הן כמובן תעודות/אישורים/היתרים/יתרונות ייחודיים למפעל ועוד.

בכדי לתפוס עדיפות בעיני הלקוחות הפוטנציאליים, חובה להעלות לאתר המפעל את כלל האישורים ולהציגם בצורה נוחה ונעימה לצפייה.

זמן ההספקה / ייצור של המוצרים:

נושא נוסף שנמצא בראש סדר העדיפויות של הלקוחות הנו יכולת הייצור וההספקה שלכם במפעל, הלקוחות מעוניינים לדעת באילו כמויות המפעל יכול לעמוד וכמה זמן יהיה עליו לחכות עד לקבלת המוצרים שהוזמנו. ככל שהיכולת של המפעל גדולה יותר, יש להבליט זאת באתר כך שהלקוחות יבינו שאתם אכן תוכלו לעמוד בדרישותיהם.

מענה לפניות מתעניינים בזמן אמת:

לבסוף, הכי חשוב! לחזור לפניות המתקבלות דרך האתר במהירות האפשרית עם עדיפות לזמן אמת. בעזרת מענה מיידי לפניות המתקבלות באתר, ביכולתכם לעצור את תהליך החיפוש של הלקוח שלכם ולהזמינו להתרשמות במפעל וכך לנעול עסקה בטרם הוא פונה ליתר המתחרים שלכם..

לסיכום,

ניהול אתר של מפעל אינו קשה מידי אך כדי להצליח להיעזר באתר כגורם שיווקי יעיל, יש צורך בניהול מקצועי ובמענה מידי לכל פניה ופניה. אנו בחברת WEmanage מתמחים בשירותי ניהול אתרים הכוללים בין היתר מענה לפניות בזמן אמת ונשמח לעמוד לרשותכם – פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם.

תיאור מוצרים באתר - מוצרים באתר

תיאור מוצרים באתר – איך מתארים מוצרים חדשים שאנו מעלים לקטלוג האתר?

מעלים מוצרים רבים לחנות המקוונת שלכם, אך אין רכישות באתר? ובכן, ייתכן ואתם פשוט לא עובדים נכון. כאשר מעלים מוצרים חדשים לאתר, יש לתאר כל מוצר ומוצר בנפרד ובצורה מקצועית כך שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם יוכלו למצוא אתכם בקלות ולבצע רכישות לשביעות רצון כל הצדדים.

תיאור מוצרים באתר

כדי לעזור לכם להעלות מוצרים כנדרש, אנחנו נתאר לכם כעת איך אנו מעלים מוצרים לחנויות של הלקוחות שלנו בתקווה ומידע זה יעזור גם לכם. להלן הפרמטרים שאנו מטמיעים בכל מוצר ומוצר:

 • כותרת המוצר.
 • תמונת מוצר.
 • תיאור קצר למוצר.
 • תיאור ארוך למוצר.
 • מאפיינים/תכונות למוצר.
 • מחיר המוצר.
 • יתרונות עיקריים ברכישה אצלנו.
 • מוצרים דומים/ משלימים למוצר.
 • מלאי למוצר (במידה ומוגבל).

בואו נעבור יחד על כל שלב ושלב,

הוספת כותרת המוצר:

כותרת המוצר הנו האלמנט החשוב ביותר בעמודי המוצר. כותרת זו משמשת הן לניווט ובחירת המוצר בתוך האתר עצמו והן לתיאור המוצר כפי שיופיע בתוצאות החיפוש בגוגל. חשוב מאוד לשלב בכותרת המוצר את הערכים הבאים:

 • שם המוצר.
 • צבע המוצר.
 • אלמנט ייחודי במוצר.

בעזרת ערכים אלו, אנו מצליחים להגיע למספר רב יותר של משתמשים.

הוספת תמונה למוצר:

תמונת המוצר איננה בפועל חלק מתיאור המוצר. אך ניתן לשלב עליה ALT לשם הצגת התמונה לגוגל כמשויך למוצר ולכן חשוב מאוד להעניק שם מתאים לכל תמונה המצורפת למוצר.

לקריאה נרחבת על נושא זה, עברו למאמר: העלאת תמונות למוצרים.

הוספת תיאור קצר למוצר:

התיאור של המוצר חייב להיות מדויק ואמין. כלומר, עליו לתאר את המוצג בתמונה. כך שיש לתאר את המוצר כפי שהוא ולתאר במילים (טקסט) את המוצר בצורה הנכונה והקרובה ביותר למציאות. ככל שהתיאור יהיה אמין ומדויק יותר, כך התנועה אליו תהיה נכונה וקרובה יותר לרכישה.

תיאור זה הנו קצר וצריך להיות פחות מ-100 מילים. כך שעליכם להיות יצירתיים בהעלאת תיאורים אלו.

הוספת תיאור ארוך למוצר:

התיאור הארוך למוצרים מופיע בתחתית עמוד המוצר וליד חוות הדעת והמידע הנוסף שכמעט אף אחד לא קורא. זה האזור בו אתם יכולים להתפרע ולהרחיב אודות המוצר. מומלץ לצרף וידאו, המלצות כתובות ואו כל דבר אחר שיכול להתאים לעמוד. למרות שמדובר בתיאור ארוך, אל תכתבו יותר מ-200 מילה בכדי לא להכביד.

הוספת מאפיינים/תכונות למוצר:

לכל מוצר יש תכונות שונות, אותן עליכם לפרט בכדי לאפשר לרוכשים לדעת מה הם קונים. דוגמאות לתכונות ומאפיינים:

 • מידות המוצר (גובה/רוחב).
 • מידות המוצר (Sֻ | M | L..)
 • משקל המוצר.
 • מפרט טכני.
 • צריכת חשמל.
 • ועוד..

זכרו! הפרטים הטכניים והמשלימים אינם שייכים לתיאורים ואו לכותרות אלא לתכונות בלבד.

הגדרת מחיר המוצר:

המחיר הנו הפרט החשוב ביותר בעיניו של הלקוח. כן, הלקוח רוצה מחיר נוח ומתאים לכיסו ולכן עליכם להתחשב בו בצורות שונות. ניתן לייקר את המוצר ולהציג מחיר מבצע, ניתן להציג את המוצר עם אייקון קופון הנחה ועוד שלל מניפולציות אשר יגרמו לרוכש להרגיש שמדובר בעסקה טובה ולהוסיף את המוצר לסל.

הגדרת המחיר מצריכה חשיבה יצירתית אך בהתאם למגבלות העסק.

פרסום יתרונות עיקריים ברכישה אצלנו:

היתרונות העיקריים חייבים! להופיע בעמודי המוצר אך אלו נערכים ברמת המערכת ויופיעו בכלל המוצרים. היתרונות העיקריים יכללו לרוב:

 • שירותי שילוח עד הבית.
 • הנחות קבועות.
 • תעודת של אמון הציבור.
 • ועוד..

שיוך מוצרים דומים / משלימים למוצר:

חשוב מאוד שאם לקוח ראה מוצר שהוא רוצה להוסיף לסל, יהיה לו אפשרות להוסיף מוצרים דומים ואו משלימים. להלן דוגמאות:

דוגמאות למוצרים דומים:

 • מוצרים מאותה הקטגוריה.
 • מוצרים מאותה סדרה.

לדוגמה: חולצות מהסדרה שבה מתעניין הרוכש.

דוגמאות למוצרים משלימים:

 • מוצרים שמשלימים לוק.
 • מוצרים משלימים למוצר.

לדוגמה: כיסוי/מגן מסך למכשירים סלולריים.

הגדרת מלאי למוצר (במידה ומוגבל):

בחלק מהחנויות יש מלאי מוגבל של המוצרים. חשוב להגדיר זאת בכדי לא לגרום למצבים לא נעימים שיש הזמנה אך אין מוצר להספקה. יתרה מכך, חשוב שאם אין את המוצר במלאי, שניתן יהיה להצטרף לרשימת המתנה לקבלת המוצר.

לסיכום,

מנהלים אתר אינטרנט אך אין תוצאות? יש לכך סיבות רבות. אך, הדרך הטובה ביותר להביא לתוצאות הנה להשקיע ולא לקצר בהליכים. מעוניינים לקבל עזרה בכך? השאירו לנו פרטים ואנו נשמח להעניק לכם שירותי ניהול אתרים לאתרי מכירות ולשביעות רצונכם.

איך מנהלים אתר לקידום אורגני

איך מנהלים אתר אינטרנט לקידום אורגני טבעי וארוך טווח?

כל בעל אתר מעוניין שיכנסו לאתרו מספר רב של גולשים מידי יום. אך, מעטים הם מנהלי האתרים אשר חושבים שיווקית ומבינים את הדרישות של מנועי החיפוש. במאמר זה אנו מסבירים איך מנהלים אתר אינטרנט לקידום אורגני טבעי וארוך טווח כחלק מהפעילות השוטפת והקבועה.

ניהול אתר כגורם לקידום אורגני טבעי

במאמר זה נסקור כמה נושאים עיקריים:

 1. למה כדאי לקדם את האתר אורגנית במנועי החיפוש?
 2. איך ניתן לקדם אתר אורגנית רק על ידי ניהול תוכן מקצועי?
 3. כמה זמן לוקח ליהנות מפרות ההשקעה של ניהול אתר מקצועי?

בואו נתחיל,

למה לקדם אתר במנועי החיפוש?

התנועה האיכותית ביותר הנה תנועה אשר חיפשה את המוצר אותו אתם מציעים ואשר בחרה באתר שלכם כבחירה טבעית ולא בעזרת פרסום. תנועה זו היא כמובן התנועה האורגנית וערכה שווה פי 2 מכל תנועה אחרת. הגולשים המגיעים באמצעות קידום אורגני טבעי בגוגל אינם עולים לנו כסף והם בוחרים בנו ולא אנו בהם ומכך שהיכולת שלנו לסגור עסקה/מכירה גדול משמעותית.

כיום בעלי אתרים משקיעים כסף רב בקידום אורגני המבוסס על שיטות מגוונות (בניית היררכיה, בניית סמכות, בניית קישורים, רלוונטיות ועוד) אך יש דרך נוספת לקדם אתר וזהו כמובן בעזרת ניהול יעיל של האתר.

איך ניהול אתר קשור לקידום אתר?

הקשר בין ניהול אתרים וקידום אתרים נובע מכך שגוגל בוחן אתרי אינטרנט על פי מספר קריטריונים:

 • אמינות.
 • חוויית שימוש.
 • רלוונטיות/עדכניות.

כאשר אתר מנוהל כמו שצריך, גוגל מזהה את האתר כעדכני ורלוונטי יותר מיתר האתרים ולכן אט אט הוא מביע באתר אמון רב יותר ומכך שאנו עולים במיקומים בתוצאות החיפוש. יתרה מכך, כאשר האתר מנוהל כנדרש, מנהל האתר צפוי לבצע מחקר מילות מפתח ולהזין את כל אותן מילים מחופשות בתוך כל מוצר/עמוד שירות באתר כך שהחשיפה תלך ותגדל עם הזמן.

בשונה משיטות אחרות כדוגמת בניית קישורים, יצירת תוכן איכותי ומדויק מבטיח ערך גבוהה לאורך זמן ומכך שכאשר אנו עולים בתוצאות חיפוש אנו עושים זאת כדי להישאר מעלה. וזהו כמובן היתרות המשמעותי ביותר בניהול מקצועי של אתר אינטרנט.

כמה זמן לוקח לקדם אתר על ידי תוכן?

קידום אתר על בסיס תוכן איכותי ורלוונטי אינו תהליך קצר. בשונה מבניית קישורים ואו מניפולציות אחרות אשר רואים בהם תוצאות במהירות (אך גם לטווח קצר) בקידום אתר על בסיס היצע תוכן איכותי יש צורך בסבלנות רבה ובבניית היררכיה מסודרת ועניינית באתר.

טווח זמן סביר לקידום אתר בעזרת ניהול תוכן יעמוד לרוב על בין שנה לשנתיים! זמן רב ביחס ליתר שיטות הקידום. אך, היתרון בשיטה זו היא שמדובר בשיטה שהנה 100% לפי הכללים של מנועי החיפוש והיא אינה יכולה לפגוע במיקומים הנוכחיים מלבד טיפוס כלפי מעלה. לאחר מעשה, עם תפיסת המקומות הראשונים, מקומות אלו צפויים להישאר שלכם לעד ומכך שהערך בסופו של התהליך שווה את ההשקעה!

לסיכום,

רוצים להרוויח קידום אורגני טבעי ואיכותי לטווח ארוך? שיכרו מנהל אתרים מקצועי שיודע לגשר בין עולמות התוכן והלוגיקה של מנועי החיפוש. אצלנו אנו מתמחים בגישור זה בדיוק ובכך אנו מבטיחים ללקוחות הקבועים שלנו צמיחה איטית אך בטוחה וארוכת טווח שבסופה הצלחה כבירה.

ניהול אתרים לתאגידים - בניין משרדים

ניהול אתרים לתאגידים – ניהול נוכחות ותדמית של תאגידי ענק בשירות ציבורי

בישראל פועלות לא מעט תאגידים המעניקים שירותים לציבור הרחב (תאגידי מים, תאגידי מחזור, תאגידי בריאות ועוד..). הציבור הישראלי אינו מחבב תאגידים ורואה בהם גורם עיון ושלילי. במקרים רבים הרגשה זו של הציבור נובעת מכך שלתאגידים רבים אין פנים ואין די אנושיות בהתנהלות הישירה מול קהל הלקוחות שלה. אך, ניתן לתקן סטטוס זה על ידי שיפור השירות דרך האתר בדגש על אנושיות רבה ככל האפשר..

ניהול אתרים לתאגידים

כאשר אנו מנהלים אתר אינטרנט סטנדרטי, עלינו להשקיע מאמצים רבים בתפעול השוטף של האתר ובשמירה על האתר עדכני ורלוונטי. לעומת זאת, כאשר אנו מנהלים אתר אינטרנט של תאגיד, עלינו לבצע את הפעולות האמורות אך נוסף להן עלינו להשקיע מאמצים רבים בשיפור הנראות והתדמית של התאגיד.

הדרכים לשיפור תדמית של תאגיד דרך האתר:

 1. עריכת התכנים לשיח ידידותי וחמים יותר.
 2. הצגת הנפשות הפועלות והסבר אודות תרומתם.
 3. הצגת השירותים והמורכבויות מאחורי הקלעים.
 4. מתן יכולת תקשורת ישירה בין הלקוח לתאגיד.
 5. מתן מענה מקצועי אך אדיב ואנושי לכל פניה ופניה.

כעת נסביר בקצרה אודות כל חמשת הדרכים שהצגנו,

ניהול נוכחות ותדמית של תאגידי ענק בשירות ציבורי

תאגידי ענק חושבים במונחי כדאיות והכנסה ושוכחים לעתים קרובות את האזרח הפשוט שממן את הפעילות של התאגיד. כך לדוגמה, תאגידי מים בכל רחבי ישראל סובלים משם רע ומשנאה של הציבור. תאגידים אלו מבצעים עבודות נרחבות ומעניקים שירותים מעולים אך שכחו לעדכן את הציבור בדרך אודות פעילותן ולמה על הציבור לשלם סכומים ניכרים מידי חודש.

כלומר, המחסור המשמעותי ביותר של תאגידים הנו אנושיות והבנה של הלקוחות. זאת ניתן לתקן בעזרת ניהול נכון ומקצועי של אמצעי המדיה השונים דרכם הלקוחות פונים..

עריכת התכנים לשיח ידידותי וחמים יותר:

אתרי אינטרנט של תאגידים נוטים להיות טכניים ומעיקים. אין בהם פרטי מידע חשובים ורלוונטיים עבור הלקוחות והשפה בהם איננה מתאימה לשיח אמיתי מול לקוחות הקצה. לכן, בשלב ראשון אנו עוברים ומבצעים “מיקרו-קופי” באתר. מדובר במהלך בו אנו הופכים את אותן התכנים לפשוטים יותר ואנושיים יותר עבור הגולשים.

הצגת הנפשות הפועלות והסבר אודות תרומתם:

אמנם תאגיד מבוסס על מספר רב של מנהלים ועובדים, אך חשוב מאוד להכיר אותם לציבור הרחב. במידה ונכנסים לאתר אינטרנט ורואים שיש צוות של מאות עד אלפי עובדים שקמים בבוקר לשרת את הציבור, מבינים את הצורך בתשלום האגרות השונות וכמובן גם רואים את התאגיד באור אחר ככזה שאכן בנוי מאנשים בדיוק כמוהם.

הצגת השירותים והמורכבויות מאחורי הקלעים:

מתן שירותים נרחבים לציבור אינו פשוט. יש לתפעל מערכות גדולות, לתחזק תשתיות נרחבות וכמובן גם להעניק שירותים מסוגים שונים ללקוחות. אך, הלקוח אינו רואה זאת מאחר ואף אחד לא הציג בפניו את הדרך שכל טיפת מים בברז עובר.. לכן, חשוב מאוד להציג בפני הלקוחות את השירותים עם הסברים אודות התהליך כולו בכדי שיבינו על מה הם משלמים מידי חודש כסף..

מתן יכולת תקשורת ישירה בין הלקוח לתאגיד:

תאגידים רבים כלל אינם מאפשרים ללקוחות להגיע אליהם. יש אמנם טלפון ומרכזיה אך שעות העבודה מועטות, זמן ההמתנה ארוך ולבסוף אין תשובה ואו התשובה איננה מספקת. הדרך לפתור בעיה זו הנה להקים תשתית ראויה לפניות ציבור דרך אתר התאגיד. בצורה זו, הלקוח יכול לפנות בכל שעה ומכל מקום ולזכות במענה ראוי בהקדם.

מתן מענה מקצועי אך אדיב ואנושי לכל פניה ופניה:

בעזרת תכנון נכון של מערכת הפניות דרך האתר, ביכולתנו להביא לכך שכל פניה ופניה של לקוח מועברת למחלקה ולאדם הרלוונטי בתוך התאגיד. כך, מספר הפניות המטופלות בזמן קצר מזנק ואיכות התגובה אף היא משתפרת. במקרים רבים, ניתן להגיע לכדי שביעות רצון גבוהה של הלקוחות ומכך לשיפור תדמית התאגיד בכלל.

לסיכום,

כפי שתאגידים הפנימו שעליהם לנהל עמודי פייסבוק ולספק מענה לפניות הציבור ברשת, כך על תאגידים לשפר את אתר האינטרנט שלהם ולהעניק שירותים מקצועיים ואנושיים גם באתר עצמו. התאגיד יכול להחזיק בעובד פנימי ואו לשכור את שירותי חברת ניהול אתרים (אנחנו נשמח!) שיתכנן, יבנה וינהל את האתר של התאגיד בהצלחה. אך, חשוב מאוד לוודא שחברת הניהול מבינה את הרגישות הנדרשת ויכולה לעמוד בלחצים זמניים בעת תקלה ואו בעיה של קהל לקוחות גדול תוך שמירה על אנושיות ויחס אדיב. בהצלחה.